Що сталося?
До депутата Покровської райради Сергія Мариничева звернулися сімейні лікарі. Озвучена проблема — перешкоджання професійній діяльності.

З чого все починалося?
Медпрацівники довго шукали приміщення, щоб відкрити кабінет сімейного лікаря. Пройшовши безліч кіл пекла, вони все ж знайшли приміщення, яке відповідає вимогам НСЗУ, оформили необхідні папери. Кабінет сімейного лікаря «MedLife» розпочав роботу на першому поверсі будинку №4 на 5-му Зарічному.

У чому корінь проблеми?
Мешканці будинку №4 розділилися на дві групи. Частина підтримує появу медустанови, адже те, що лікарі-професіонали поруч, — добре. Інша частина протестує, зважаючи на те, що авто у дворі належать пацієнтам, а також на кілька «нібито»: нібито вентиляція в медцентрі не відповідає нормам, нібито на прийом приходять інфіковані пацієнти, нібито їхні хворі діти граються на майданчику з дітьми мешканців.

Коли конфлікт сягнув апогею?
Противники кабінету зривали робочий процес лікарям, чинили моральний тиск. Своєю чергою, лікарі зверталися до поліції та оформили на декого вже по декілька кримінальних проваджень, зокрема й за перешкоджання діяльності та підробку документів.

Чи є рішення?
У неділю, 18 квітня, відбувся мітинг чисельністю до 100 осіб. Були присутні лікарі, пацієнти та противники роботи медзакладу. Для недопущення конфлікту й пошуку рішення на зустріч прибули Сергій Мариничев і депутат міськради від Сили Людей Юрій Милобог.

Партійці вислухали всі сторони, дали незадоволеним мешканцям рекомендації звертатися до суду, якщо вони вважають, що порушені їхні права як громадян України.

Юрій Милобог висловив точку зору, що в будь-якому разі доведеться знизити градус ненависті та домовитися. Медзаклад на Зарічному потрібен, і має бути знайдений вихід, за якого лікарям не чинитимуть перепон, а мешканці не бачитимуть загроз.

Сергій Мариничев зазначив, що медиків треба підтримувати, особливо в такий складний час. Сергій висловив сподівання, що буде знайдено компроміс, інакше нехай крапку ставить суд. Але що точно неприпустимо, так це тиск на підприємців, які чесно працюють, а тим паче на лікарів. Такі дії є негідними і безвідповідальними в час пандемії, частих випадків звільнень лікарів і їх еміграції з країни через нестерпні фінансові й робочі умови.

Стежимо за розвитком подій.