Питання погодження нового гірничого відводу ПАТ ЦГЗК, яке розглядалося під час сесії 26 вересня, напряму пов’язане з питанням безпеки мешканців селища ім. Горького. Нагадаємо, 2010 року в результаті масового вибуху на шахті Орджонікідзе обвалилося 16 га землі. У зоні обвалу опинилася половина мешканців селища ім. Горького.

Комісія з питань законності та правопорядку одноголосно не підтримала винесення на сесію проєкту рішення, що не відповідає чинному законодавству і викликає масу запитань. Міськраді було запропоновано відправити документ на доопрацювання. Незважаючи на це, його внесли до порядку денного.

У проєкті підприємство зазначає про намір перенести в безпечну зону низку об’єктів, серед них і дитячий садочок. Проте нема ніяких юридичних гарантій виконання зобов’язань. Зокрема, не був наданий проєкт про відпрацювання родовища корисних копалин, у якому мали би бути враховані всі об’єкти та заходи гарантування безпеки.

На думку юристки Svetlana Sova, щоб примусити ЦГЗК виконати свої обіцянки, недостатньо самого гарантійного листа. Депутатка поставила пряме запитання начальнику управління екології: «Яку відповідальність буде нести підприємство за цим гарантійним листом, якщо не збудує дитячого садочка? Якими будуть ваші дії, якщо вони це не зроблять, а в нас тільки один папірець?»

У відповідь почула: «У нас буде не тільки папірець, а й рішення міської ради». Одне з тих рішень, які дають АМКР, ЦГЗК та іншим підприємствам змогу десятками років не виконувати своїх зобов’язань, зокрема екологічних.

На щастя, проєкт, який більшість не підтримала, було відправлено на доопрацювання