Що таке петиція? Фактично, це тривожний сигнал від мешканців, ознака того, що місто не звертає уваги на певну проблему або ж робить недостатньо. Невтішний симптом — надходження за короткий термін шести таких сигналів від громади.
Саме петиції криворіжців стали предметом роботи позачергової сесії міської ради 15 листопада.
Дві петиції були присвячені питанням дітей з інвалідністю та знайшли підтримку в депутатів. Звісно ж, підтримали вимоги містян і представники Сили Людей.
Проблеми є нагальними. Перше питання стосувалося затвердження в Кривому Розі програми забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет першого типу, інсуліновою помпою та витратними матеріалами до неї. У місті понад 200 дітей мають цукровий діабет, і темпи приросту їх чисельності зростають. За неповний 2021 рік дітей із діабетом стало більше на 39. Лише троє користуються помпами, що не дивно, адже сам прилад коштує майже 150 тисяч гривень.
Депутат від Сили Людей Юрій Милобог під час розгляду петицій акцентував на тому, що допомога на такі цілі не має бути проблемою для міста: «Я розумію, коли з’являються петиції, як у минулій каденції, щоб придбати кіберніж, який коштує більше 100 мільйонів гривень. А коли з’являються такі петиції, де обладнання коштує 150 тисяч гривень, я хочу сказати: ми, звісно, підтримаємо цю петицію, але це погана практика… Треба, мабуть, все-таки працювати на випередження і забезпечувати обладнанням, яке коштує не так уже й дорого. Якщо місто не пропрацює це питання, петиції будуть з’являтися щотижня. Ця петиція набрала голоси за кілька годин».
Будемо сподіватися, що голосування за петицію не залишиться декларативним, як ставалося неодноразово. Програми підтримки юного покоління, що стикнулося з цукровим діабетом, мають бути затверджені та запрацювати.