Мешканці Саксаганського району разом із Сергієм Поповичем подали колективне звернення з вимогою при розробці плану зонування міста змінити зону території в межах балки Калетіна з житлової на рекреаційну та надати дозвіл на розміщення тут паркової зони. Під документом підписалися понад 1000 мешканців.


До таких заходів люди вдалися після того, як на офіційному сайті виконкому міськради з’явилося повідомлення про оприлюднення проєкту містобудівної документації «Актуалізація плану зонування м. Кривий Ріг» (так званий зонінг) і звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту, у яких не врахували думку територіальної громади.


З тією ж вимогою Сергій Попович звернувся до департаменту регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин. Ukrainian Bike Family надіслали заступниці директора департаменту Любові Горбачовій листа з проханням змінити вказану в додатку зону з Г2 на Р3, аргументуючи тим, що в цій місцевості активна молодь самотужки облаштувала невеличкий байкпарк, з дропами, трамплінами та контруклонами, територія активно використовується як місце культурного й активного відпочинку.


Уже більше 5 років мешканці мікрорайонів Ювілейної, Сонячного та Гірницького борються за присвоєння балці Калетіна статусу зеленої зони, люди самостійно висаджують і доглядають дерева, неодноразово прибирали територію, узяли участь у громадському бюджеті 2021, зібравши 835 голосів, у 2018 році за 10 днів тисячу підписів набрала петиція щодо визнання балки зеленою зоною, з цього ж питання проводилися виїзні наради з мешканцями, представниками громадських організацій і управлінь благоустрою. Але марно.

Закликаючи містян прийти на громадські слухання, які мають відбутися 23 грудня, Сергій Попович зазначив: «Це єдиний спосіб використати своє законне право і визначити, що ми, місцева громада, хочемо бачити в балці Калетіна — парк чи нові ларьки, СТО чи торгівельні центри. Бо влада вже купу років ігнорує це бажання людей. Тепер вони зобов’язані нас почути, і ми будемо на громадських слуханнях захищати цю позицію!»

Більш детально тут: https://www.facebook.com/groups/336010414298219/permalink/365568654675728/