23–25 листопада Тарас Юрченко мав нагоду познайомитись з кращими практиками місцевого самоврядування під час семінару, який проходив у Львові та Брюховичах за сприяння Інституту Політичної Освіти.

Вивчали досвід Словаччини, Польщі, Чехії. Обговорили майбутні поїздки в країни Вишеградської четвірки. Тренувались вести переговори, долати конфлікти разом із політтехнологом Олексієм Чорним.

Завітали до Львівської місцевої та обласної рад, де зустрілися з міським головою Андрієм Садовим та головою обладміністрації Олександром Ганущиним.

Цікавим був тренінг з реалізації проектів та її оцінки, який провів експерт Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай.

Тарас Юрченко зазначив, що завдяки Інституту Політичної Освіти та Robert Schuman Institute (Budapest) удалось почути Януша Шевчука, колишнього заступника міського голови польського міста Щецина, який працював в середині 90-их, коли Польща переживала такі ж складні часи, як нині Україна – реформи, зміни, підняття тарифів, падіння купівельної спроможності містян.

За словами Тараса, Януш у наголосив на професійно-технічній освіті як одному зі стовпів становлення та розвитку економіки: «Неможливо розвивати бізнес, коли люди, які можуть і хочуть працювати, масово виїжджають за кордон. Кадрів з робітничих спеціальностей уже сьогодні недостатньо. І це в той час, коли економіка в стагнації… Закладам професійно–технічної освіти приділяють дуже мало уваги, великий брак фінансування, оновлення матеріальної бази не ведеться, жодної комунікації між місцевим бізнесом та закладами. А проект закону “Про професійно-технічну освіту” вже два роки лежить у шухляді. Крім того, сам імідж робочих професій дуже низький, і над цим треба працювати…»