Сергій Попович, депутат міськради від партії «Сила Людей», активно долучився до соціально важливої акції з боротьби проти амброзії, проведеної 1 липня в районі балки Калетіна (мкр-н Сонячний). Мета акції – привернути увагу мешканців до проблеми та залучити їх до реалізації заходу «Проведення досліджень та обґрунтування методів боротьби з амброзією та іншими карантинними рослинами, рослинами-алергенами».

Загалом було визначено декілька ділянок для проведення таких досліжень. Саме за ініціативою Сергія Поповича до їх переліку ввійшла балка Калетіна, територія якої має достатньо велику площу ураження карантинним бур’яном, зокрема амброзією полинолистою, пилок якої, потрапивши в дихальні органи людини, викликає алергічну хворобу під назвою «сінна лихоманка» і може викликати такі захворювання як риніт, кон’юнктивіт, бронхіальна астма.

На акцію, разом із начальником екоуправління, зібралися близько 40 осіб, зокрема представники громадських організацій, екологи. Зранку, просуваючись уздовж велодоріжки, що пролягає між мікрорайонами Сонячним і Ювілейним, учааники виривали велику й малу амброзію. Зібрали небагато «врожаю», адже трава тільки розпочала свій інтенсивний ріст, зате отримали необхідний досвід. Під час акції було навіть висунуто пропозицію продовжити виривати амброзію на сусідніх ділянках, більш складних і не таких доглянутих.

Та не все було так ідеально. Сергій Попович несхвально прокоментував поведінку деяких представників влади: «Заступник голови району та начальниця інспекції з благоустрію зробили фотосесію, дали інтерв’ю і ген-ген. Притому дуже швидко. Може, поспішали, а може, накивали п’ятами, бо ми хотіли поводить їх просторами балки Калетіна, показати звалища, хащі, повалені тунелі, занедбані об’єкти нерухомості на Сонячному. Питання залишились без відповідей, поки що, бо ми доборемо». Непокоїть партійця і те, що територія балки, як з’ясувалось, – це вільні земелі, ні за ким не закріплені, а отже, за них ніхто фактично не відповідає.

Та загалом позитивно налаштований, сповнений ентузіазму, Сергій запросив на наступну акцію та закликав мешканців не залишатися осторонь проблеми і допомогти в її вирішенні, адже позитивний результат може бути досягнутий при реалізації спільних зусиль. На своїй сторінці у Фейсбуці по-доброму й дружньо звернувся до громади: «Тільки приходити треба, друзі!, це ж шанс задавати питання, вимагати дій і потроху бур’яни виводити)».