Електронна петиція в нашому місті залишається, на жаль, одним серед небагатьох ефективних інструментів впливу громади на владу, засобом змусити її звернути увагу на ту чи ту проблему. А тому вкрай важливо затвердити максимально виважений Порядок розгляду електронних петицій. Чинний же досі Порядок, на думку партійців «Сили Людей» потребував суттєвих змін і доповнень.

Сергій Мокряков, Світлана Сова і Анна Ємельянова підготували пропозиції для внесення змін до проекту рішення «Про затвердження Порядку розгляду електронних петицій до міської ради в новій редакції».

За словами Світлани Сови, власне Порядок був підготовлений працівниками управління по роботі зі зверненнями громадян — ані робочої групи, ані тимчасової комісії з цього питання не створювали. Хтозна, що спонукало працівників виконкому діяти на тільки на власний розсуд. Та в результаті їхньої «плідної» роботи Порядок міг обрости купою додаткових обмежень, аж ніяк не передбачених законом.

Перше обмеження дозволяло б подавати петиції тільки особам, що є громадянами України. Хоча згідно із законом це може робити будь-яка особа, що законно перебуває на території України.

Друге обмеження зобов’язувало б розміщувати петиції, окрім офіційного сайту міста, лише на сайтах громадських організацій, офіційно зареєстрованих у місті. Знову ж закон такого не передбачає.

Третє обмеження стосувалося б підписантів, але суперечило і законодавству, і навіть здоровому глузду, адже містило термін «громадянин міста». Фаховий юрист Світлана Сова з неприхованим здивуванням запитує: «Які правові основи так сформульованого статусу особи?!»

Зрештою Світлана підкреслила, що невігластво вдалося зупинити й основні принципові зауваження були враховані. Юристка переконана: міська рада не може звужувати права, передбачені законом.

Також Світлана повідомила про ще одну невеличку перемогу, так би мовити «ягідку». Завдяки спільним зусиллям удалося затвердити додатковий пункт Порядку розгляду петицій: «Якщо електронна петиція містить клопотання про її розгляд на громадських слуханнях, автор (ініціатор) має право представити петицію на таких слуханнях. У такому разі строк розгляду електронної петиції продовжується на строк, необхідний для проведення відповідних слухань».