18 липня члени політичної партії «Сила Людей» ініціювали вуличну акцію, щоб привернути увагу громадськості та правоохоронних органів до проблеми реклами і розповсюдження наркотичних засобів у Кривому Розі. Акція, учасниками якої стали кілька десятків осіб, відбулася перед будівлею Криворізького відділу поліції ГУ НП у Дніпропетровській області. Безпосередньо координували акцію її організатори – член Політичної Ради партії «Сила Людей», голова партійної фракції Металургійної райради Євген Каріс, депутати Криворізької міськради Сергій Попович та Світлана Сова та голова Саксаганської районної організації «Сили Людей» Дмитро Бєльченко.

Акція була організована у зв’язку з поширенням у місті хвилі графіті з адресами веб-сайтів, які дають можливість досить легко придбати небезпечні синтетичні наркотики, спайси. Поліція робить вигляд, що нічого не відбувається і жодним чином не реагує.

Під час акції перед будівлею Криворізького відділу поліції було розкладено фото збільшених розмірів із зображенням реклами синтетичних наркотиків на фасадах будинків, парканах, зупинках у різних районах міста. Такий от наочний посібник для поліціянтів.

Представники «Сили Людей» розпочали переговори з поліцією з приводу співпраці задля вирішення цієї проблеми. Світлана Сова зазначила: «Ми прагнемо очистити наше місто від наркотиків і вважаємо недопустимим той факт, що стіни криворізьких будинків, шкіл, вузів наразі вкриті трафаретами з адресами продажу наркотичних речовин. Щиро дякуємо усім мешканцям Кривого Рогу за високу активність і швидкий відгук у мережі Facebook, де ми закликали надсилати фотодокази реклами спайсів в різних районах містах. В цей період непростих змін в нашій країні важливо, щоб молодь зростала, навчалась і розвивалась свідомо, відповідально, без дурману небезпечних для життя наркотичних засобів. Потрібно, щоб поліція співпрацювала з громадою, тому ми передали поліції заяву з вимогою зупинити розповсюдження наркотиків і готові до спільної роботи».

Дмитро Бєльченко звернув увагу представників правоохоронних органів на таке: «Ми легко з’ясували, що домени, які вказано в цих написах на криворізьких будинках, зареєстровані в Російській Федерації. З’ясувати фізичне розташування серверів складно, бо шахраї використовують спеціальний сервіс, який початково призначений для захисту від ДДОС-атак. Завдяки цьому реальні адреси серверів добре приховані, замість них використовуються підставні адреси сервісу, які щоразу є різними. Ми вважаємо таку масову рекламу та розповсюдження наркотичних засобів в українських містах – елементом гібридної війни, що триває. Вимагаємо, щоб правоохоронні органи, інтернет-провайдери допомогли нам у боротьбі з продажом наркотиків шляхом розслідування злочинної схеми та негайним блокуванням сайтів, які спрямовані на розповсюдження наркотиків».

Під час акції можливість висловитись мали всі охочі. Одна з активісток із грудним немовлям на руках, турбуючись про майбутнє і власних, і чужих дітей, звернулася до правоохоронців із закликом не відвертатися від проблеми та нагадала, що жодні погони чи зв’язки не є гарантією того, що саме їхня дитина не стане жертвою страшної реклами.

Представник правоохоронних органів запевнив, що робота в цьому напрямку йде. Подякував мешканцям за їхню активну позицію, запропонував і надалі співпрацювати. Будемо сподіватися, що так воно і буде. І хочеться вірити, що сказані ним слова – не чергова обіцянка.

Зі свого боку організатори заявляють, що вуличною акцією вони не обмежаться, а планують додаткові дії, про які незабаром повідомлять криворіжців.