Звітування Ірини Голоднової, Сергія Куриленка, Ігоря Несіна, що пройшло 29 березня біля пам’ятника Шевченку, неочікувано для самих депутатів переросло в соцопитування з елементами панельної дискусії, а локація перетворилась на консультаційний центр.

Поки Ігор Несін та Сергій Куриленко дискутували з найбільш активними мешканцями, Ірина Голоднова розповіла присутнім про бюджет міста та району, про суми, які «дістались з панської кишені» міського голови на благоустрій, та на що їх ледве вистачає. Виявилось, що молоді мами з дітками, які приєднались до обговорень, і не здогадувалися, що депутати не отримують зарплатні та працюють на волонтерських засадах.

Далі мова пішла про півторарічну боротьбу проти незаконного видалення зелених насаджень у сквері на просп. Перемоги та незаконного встановлення тимчасових споруд.

Зацікавили, зокрема молодь, можливістю приєднатись до групи «Інгулець» у Фейсбуці та спілкуватись на різні теми.

Неформальне й щире спілкування не пройшло безрезультатно, проте депутати Інгулецької райради зазначають, що потрібно змінювати та вдосконалювати формат роботи з мешканцями, які самі зауважують власну низьку активність і відсутність бажання сприяти наближенню змін.

Так, Віталій Коваленко в пості говорить про байдужість як причину численних негараздів у країні й місті. Він також щиро подякував депутатам Сили Людей за їхнє невідступне прагнення змінити ситуацію: «Дай Боже здоров’я депутатам Сили Людей, які в меншості серед депутатів колишніх регіонів і старих комуністів роблять спроби вплинути на владу і змінити життя на краще».

Проаналізувавши захід, Ірина Голоднова визначила причини байдужості людей: «Або людям дійсно не цікаві серйозні теми, тому треба поступово терпляче їх і себе готувати до діалогу, або ми ще мало працюємо над пізнаваністю, погано доносимо свою мету та задачі». На думку Ірини, цьому може сприяти організація літніх толок-лекторіїв на тому ж майданчику біля пам’ятника, проведення круглі столів на різноманітні теми, безкоштовних юридичних консультацій. Головний висновок: «Над об’єднанням людей та включенням їх до активного громадського життя ще треба працювати і працювати». До речі, уже розпочато роботу над підготовкою проекту щодо створення майданчика публічного спілкування з громадськістю.