Світлана Сова прийняла рішення взяти участь у національному проекті «Нові лідери», реалізація якого відбуватиметься на базі мережі Інтернет та в ефірі телевізійного каналу ICTV, а також за підтримки інших телеканалів в Україні.

Ця громадська ініціатива ставить першочерговим завданням продемонструвати важливість особистого впливу кожного громадянина на майбутнє України через вибори та активну громадську позицію та покликана стимулювати відновлення довіри громадян до виборчого процесу в Україні.

Кожен з учасників представлятиме власний проект. «Досягти відчинення дверей всіх місцевих рад для громадян України» — так звучить програмна мета Світлани Сови.

Партійка неодноразово висловлювала своє обурення з приводу незаконного недопущення пересічних громадян до сесійної зали за допомогою гвардійців та порушення гарантованого Конституцією і Законом про місцеве самоврядування права представників територіальної громади. Зокрема в нашому місті до МЕРіади пропускають лише внесених до загадкового, не зрозуміло ким сформованого, списку.

«Ми з колегами вже два роки боремося проти такої закритості місцевих рад. Це системна проблема України, коли місцева влада намагається вирішувати все за зачиненими дверима. З’ясовано, що подібний стан речей у Харкові, Полтаві, Одесі та в багатьох менших містах. Але є міста, де це питання вирішене: Маріуполь, Миколаїв, Львів, Херсон, Житомир тощо.

Команда партії «Сила Людей» у Кривому Розі представлена 25 депутатами міської та семи районних рад. Усі вони подавали проекти регламенту роботи відповідних рад і положення про постійні комісії. Особисто я від самого початку своєї каденції працювала над упровадженням нового регламенту міськради, внесла десятки пропозицій до Статуту міста, щоб зробити дії влади прозорими і відкритими. Багато пунктів з того всього було впроваджено, але не всі. Бо провладній більшості в Кривому Розі прозорість і відкритість не потрібні».

Великим проривом у 2016 році, за словами Світлани, стала трансляція засідань Криворізької міськради наживо, проте багато владних дверей залишаються ще зачиненими. Розповісти про проблему на національному рівні надзвичайно важливо.

Наразі триває другий етап проекту — формування 100 учасників, які братимуть участь у наступному етапі «Десятка лідерів».

Обрання відбувається шляхом голосування виборців за покликанням https://novilidery.com/lider/sova-svitlana. Якщо ви прибічник демократичних принципів відкритості та прозорості органів і волієте, щоб про них не просто говорили, а дотримувались, зокрема у нашому місті, — підтримайте Світлану та її проект своїм голосом.