У 2016 році Світлана Сова ввійшла до ініціативної групи, результатом діяльності якої стало створення Ради Жіночих ініціатив Сили Людей, покликаної реалізовувати європейські стандарти гендерної рівності, збільшення представлення жінок у вищих державних органах влади та контролювати дотримання квотних принципів і в самій партії, і на рівні країни. Нині ж Світлана – тренерка у Школі жіночого політичного лідерства, організованій Радою Жіночих ініціатив в Івано-Франківську.

Заняття, які розпочалися 26 жовтня і сьогодні добігають кінця, охопили 20 жінок-лідерок партії з усієї України, зокрема й депутаток.

Світлана Сова розповіла, що перше заняття присвятила повноваженням депутатів, регламенту, роботі комісій, власному досвіду.

Разом з Оксана Жолнович обговорили Закон України про освіту, найбільш ефективні шляхи подолання корупції в цій сфері, який він пропонує: уведення обов’язкового прозорого звітування про надходження та використання фінансових ресурсів закладів освіти, обрання керівника шкіл на конкурсній основі, ліквідація атестації, створення Державної служби якості освіти, уведення єдиних для всіх рівнів освіти видів порушень академічної доброчесності (академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво, необ’єктивне оцінювання), чіткі процедури захисту кожної особи.

Сьогодні Світлана сама вчиться й уважно дослухається до експертів з питань місцевих бюджетів, земельних відносин на місцевому рівні. Детально пропрацювали інформацію, необхідну для складання проекту місцевого бюджету, обґрунтоване виважене формування якого має не останнє значення у соціально-економічному розвитку і міст, і країни загалом.

«Учитись самим і ділитися досвідом з колегами – тільки так ми зможемо швидко й ефективно рости задля майбутнього нашої країни», – переконана Світлана.