Кілька тижнів тому відбулася зустріч депутатів Сили Людей Кривий Ріг з мамами й іншими родичами загиблих АТОвців, які об’єдналися в ГО “Родинне Коло загиблих Героїв Дніпропетровщини”. До Кривого Рогу приїхав Сергей Никонов, який започаткував цю організацію та став її головним рушієм. Його син загинув в ІЛ-76 під Луганськом, і батько присвятив своє життя тому, щоб разом з іншими земляками, чиїх рідних забрала війна, підтримувати одне одного і захищати права своїх родин. У кількох містах організація вже має значні успіхи, а от у Кривому Розі мами, дружини й діти наших героїв часто почуваються абсолютно незахищеними і безправними.

На зустрічі говорили про різні проблеми — від необхідності юридичної допомоги зі встановлення шлюбних відносин до компенсації за ліки, від вчасного прибирання Алеї, де поховані герої, до чіткого оформлення статусу родин загиблих.

«Ми бачили біль в очах цих людей, — розповідає Світлана Сова. — Значна частина з них лишилися без головного годувальника та захисника, вони відчувають себе кинутими і державою, і місцевою владою. Але ж вони віддали заради України найдорожче, що мали! Є дуже важливий момент — вони почали об’єднуватися, і це допоможе їм не тільки психологічно, а й організаційно. І ми будемо активно сприяти цьому».

Тож окрім індивідуальної допомоги родинам Світлана розробила проект рішення, який уже підтримали депутати від «Об’єднання “Самопоміч”», «Солідарності», «Громадянської позиції» і «Руху нових сил». У ньому йдеться про гарантію забезпечення прожиткового мінімуму для кожного члена сімей криворізьких військовослужбовців, які загинули чи пропали безвісти в зоні проведення АТО й ООС у Донецькій і Луганській областях або перебувають у полоні. Подібна практика вже працює в містах нашої області.

Сподіваємося, більшість міськради, відкинувши політичні мотиви, проголосує за це важливе рішення і з нового року криворізька громада гарантує хоча б мінімальну підтримку 300 членам родин наших героїв.