Більше року працює робоча група з написання НОВОЇ редакції статуту тергромади, трьох положень та двох додатків до статуту. Упродовж року депутатка міськради Світлана Сова внесла десятки правок та пропозицій. На сьогоднішньому засіданні розглянуто пропозиції від райвиконкомів, які проводили громадські слухання тексту статуту.

Зокрема розглянуто пропозиції щодо внесення змін до ст. 15, яка визначає необхідну для розгляду петицій кількість голосів. Світлана Сова наполягала, що кількість голосів для петицій, поданих до райрад, має бути меншою, ніж до міськради. Якщо ці кількості будуть однаковими, то всі петиції почнуть подавати до міськради, адже так голоси зібрати буде простіше.

На жаль, до думки Світлани не дослухалися. І по місту, і по районах прийнято однакову кількість — 1000 голосів. За словами депутатки, це результат не кращий, але й не гірший, адже пропонувалося збільшити поріг до 2000, і навіть до 2500 голосів.

Заступник голови обласної організації Сили Людей Роман Козлов переконаний, що установлення однакової кількості підписів для петицій, поданих до міської та районної в місті рад, створює дискримінаційні умови для авторів чи ініціативних груп таких петицій. Тут помітне прагнення райрад перекласти всю роботу з петиціями на міськраду.

За словами Світлани, відбулося вже 12 засідань, на яких робоча група опрацювала Статут з урахуванням громадських обговорень по всіх 7 районах, два додатки до статуту — Положення про загальні збори і Положення про громадські слухання, окремі положення про дорадче опитування, про міста-побратими, місцеві ініціативи, по яких робота ще триватиме. Партійка вважає поспішним прийняте більшістю робочої групи рішення виносити на обговорення в міськраді проект рішення Статуту, бо, на її думку, ще багато над чим треба попрацювати.

Пропозицію визначити міського голову як вищу посадову особу територіальної громади депутатка назвала нічим іншим, як бажанням когось «прогнутися перед мером», і дивується, чому б одразу не назвати мера Вашою Величністю. Пропозицію відхилили одностайно — тож є речі, які об’єднують).