15 березня на засіданні профільної комісії, що зібралась для розгляду петиції про збереження поліклініки №1 на Макулані, була присутня Світлана Сова.

Депутатка міськради підтримувала мешканців ще на етапі збору підписів, закликала в соцмережах громадськість підтримати людей у їхніх намірах зберегти поліклініку, переконувала, що ця проблема стосується всіх.

У клініці залишилися три спеціалісти, рентген-кабінет та амбулаторія не працюють. Щоб пройти комісію, треба об’їздити півміста. Людям похилого віку, з проблемами рухового апарату на масаж доводиться їздити за тридев’ять земель.

Проте з трибуни шановна заступниця керівника управління охорони здоров’я Тетяна Сухіна все заперечувала і малювала фантастичні картинки, брешучи людям у вічі, що нині в лікарні усе гаразд. Водночас у залі були присутні медпрацівники, яких 13 березня вже звільнили.

Світлана Сова виступила на захист мешканців і попросила ораторку припинити брехню. Світлана сама мешкає на Макулані, добре знає, що і як працює в поліклініці та глибоко переймається цією проблемою.

Дійсно, поступове зменшення кількості спеціалістів та зникнення медичного обладнання вказують на те, що поліклініку планомірно знищують. Та зрештою з’ясувалось, що проблема — у звичайнісінькому недофінансуванні. На думку Сергія Маляренка, це абсолютно нормально для міста. Також прикметно, що слово «недофінансування» прозвучало під час засідання близько 20 разів. Та не було жодної відповіді на те, за якими критеріями одні лікарні дофінансовують, а які — ні.

Надзвичайно цікаво було дізнатися суму, якої не вистачає, щоб зберегти лікарню. Зі слів головного лікаря, це близько 5 млн гривень. Саме стільки виділили на святкування дня міста. Може, час задуматися про доцільність і своєчасність таких витрат?

Члени комісії мали проголосувати щодо рекомендації розгляду петиції на сесії міськради. З легкої руки голови комісії Віктора Артюха цього не відбулося. Світлана Сова вважає таке рішення несправедливим.