Фото з сайту aleksandriya.co.ua

Депутат міськради Сергій Попович подав депутатське звернення, у якому вимагає негайно вжити заходів для попередження додаткового навантаження на здоров’я криворіжців, завданого масовим спалюванням опалого листя.

Милуємося палітрою осінніх фарб, отримуємо естетичну насолоду від жовто-гарячого, багряного листя під ногами, заспокоюємось від його шурхоту-шепотіння. Але, на жаль, невміння правильно поводитися з подарованою природою красою нанівець зводить увесь романтизм осінніх замальовок. Купи листя, яке продовжують спалювати, не зважаючи на численні попередження, прохання, продовжують становити загрозу нашому з вами здоров’ю.

Щоб вирішити проблему, депутат пропонує, по-перше, управлінню екології невідкладно організувати просвітницько-роз’яснювальну діяльність за допомогою соціальної реклами на місцевому ТВ, паперових ЗМІ, популярних міських інтернет-ресурсах та на рекламних площах (білборди та сіті-лайти) щодо шкідливих наслідків спалювання листя для екології міста та здоров’я мешканців. За потреби Сергій готовий надати структуровану інформацію щодо цього питання від експертів коаліції ДТКР.

Розуміючи, що мешканці приватного сектору часто не мають можливість вивозити сміття, вважає доцільним районним адміністраціям та Інспекції з благоустрою, окрім попередження та штрафів за спалювання листя, організувати роботи зі збору листя власниками приватних будинків і безоплатному вивезенню його за допомогою комунальних підприємств. Про наявність такої можливості, мешканців Кривого Рогу також має бути повідомлено за допомогою ЗМІ та соціальної реклами.

Вивезення та скидання зібраного листя у компостні ями, які необхідно організувати на території діючих сміттєзвалищ, необхідно, на думку депутата, доручити управлінню благоустрою та житлової політики. Компостний матеріал пропонує використовувати у зеленому господарстві міста.

У зверненні Сергій Попович також пропонує організувати тимчасову (на осінній період) гарячу лінію для скарг мешканців стосовно фактів спалювання листя на подвір’ях та створити окремий розділ на офіційному сайті виконкому Криворізької міської ради.

Сергій вважає, що після реалізації зазначених заходів та надання людям можливості безоплатного вивезення зібраного листя треба принципово карати тих, хто палить такі отруйні багаття, залучаючи ЗМІ та Інспекції з благоустрою.