«Щоб збудувати ядерну станцію на 1 ГВт, потрібно близько 10 років і мінімум 10 мільярдів євро. Щоб збудувати станцію із сонячних панелей на 150 МВт, потрібно 2 місяці і 100 мільйонів євро». Лише це привід, за словами Сергія Мариничева, замислитись над тим, щоб поступово відмовитися від використання атомних станцій і не будувати нових.

Скільки коштуватиме закриття ядерної станції? Чи можливе життя міста після цього? Чи є альтернатива ядерній енергетиці? На ці й інші питання шукали відповіді учасники шведсько-білоруського форуму «Поглиблений діалог», що відбувся в Литві 6–7 червня. До нього долучився й наш однопартієць Сергій Мариничев.

Участь у форумі взяли представники білоруських зелених та опозиції, місцевий депутат міста Вісагінас, шведські експарламентарії, представники зелених і соціал-демократичної партії. Розглядали проблеми стійкого розвитку, національної безпеки, міського планування.

Вивчаючи інтернаціональний досвід, Сергій Мариничев зазначив: «У Білорусі будують ядерну станцію. У Вісагінасі станції закривають, і це коштує десятки мільярдів євро, які не було оцінено на початку будівництва. Чому цей досвід важливий для України? Тому що у нас п’ять атомних електростанцій. Як на мене, вони вже зараз створюють масу проблем, а в майбутньому їх буде лише більше. По-перше, частину ядерного палива ми досі купуємо в Росії! Тільки 32% беремо зі Швеції. По-друге, рано чи пізно їх доведеться закрити. А це сотні мільярдів гривень! Третє випливає з першого — ми не незалежні енергетично. 54% електроенергії в Україні — ядерної. А 68% палива — з Росії. Уявіть собі, який це важіль впливу на нашу державу, на нашу Незалежність!»

У своєму виступі Сергій Мариничев розповів про ситуацію в енергетиці України та шляхи вирішення проблем.

Більш детально про доповідь Сергія:

Досвід закриття атомної станції в литовському місті Вісагінас Сергій описав у Фейсбуці: