7–10 червня Світлана Сова, Юлій Морозов і Сергій Мариничев узяли участь у Форумі за свободу з представниками 12 країн 4 континентів. Форум, на якому обмінювались досвідом ліберали з усього світу, в Україні вперше організували Friedrich Naumann Foundation і SILC.

Розповідає Сергій Мариничев. Спочатку наші партійці презентували Силу Людей. Далі пішла мова про виклики, які стоять зараз перед людством: Трамп, який нещодавно заявив, що Росію треба повернути у G8, Brexit, шалена підтримка популістичних партій у Європі: Alternative Deutschland, партія з неонацистським корінням зі Швеції, популісти в Італії, Віктор Орбан в Угорщині, останні закони в Польщі, які суперечать європейським нормам. Над світом нависла торгівельна війна, що є найбільшою загрозою. Шукали відповіді на питання, як будемо боротися з цим, напрацьовували план спільних дій.

Фото зі сторінки SILC, Swedish International Liberal Centre

Дізналися про партії та політичну ситуацію в Грузії, Тунісі, Узбекистані, Білорусі, Польщі тощо, про особливості виборчої кампанії у Швеції й Тунісі. Про те, якою є гендерна рівність у Швеції, де батько має бути в декреті стільки ж, скільки й мати, що веде до виховання любові в сім`ї. Про те, що у Швеції 79, 2% жінок працюють — саме завдяки рівним правам і можливостям.

У підсумку Сергій Мариничев зазначив: «Важливо отримувати знання та чути думки людей з інших країн, слухати про світові тенденції, зрозуміти, що ми зробили багато і відриваємося від своїх сусідів на Сході, але нам ще дуже далеко до сусідів на Заході. Ну і, звичайно, немає ніякого магічного рецепту, після якого ми завтра прокинемося успішною країною. Це тяжка праця: громадянського суспільства, бізнесу, влади і опозиції».