За підтримки Фонду Фрідріха Наумана депутат Покровської райради, член партії «Сила Людей» Сергій Мариничев пройшов навчання в INTERNATIONAL ACADEMY FOR LEADERSHIP (Німеччина) за темою «Freedom of Movement – A liberal principle challenged» та першим відкрив нову рубрику на офіційному сайті партії «Сила Людей» «Отримав знання, – передав іншим!», де розкрив тему міграції, торкнувшись основних проблем цього явища та можливих шляхів їх вирішення.

Часто в нашому місті Сергій Мариничев асоціюється з людиною, яка опікується переважно проблемами благоустрою Покровського району, та його доповідь на сайті показує масштабність мислення партійця, який має свою виважену позицію не лише стосовно дрібних місцевих, хоча й важливих питань, а й щодо глобальних проблем світового рівня.

У розділі «Міграція виклик чи можливість» автор статті звертає увагу на складність самого поняття «міграція» і нагадує, що важливо розрізняти економічних мігрантів, шукачів притулку, тих, хто приїздить на навчання. Зазначає, що через те, що для всіх категорій діють різні правила, часто виникає така проблема: шукачі притулку намагаються скористатися найлегшим і найпростішим способом його отримання – натомість, після перевірки міграційної служби та виявлення неточностей – отримують відправлення назад без можливості повернення (депортацію).

Сергій наводить дані, які допомагають оцінити масштаби іміграції до Європи, а також страшні цифри кількості загиблих втікачів до Європи. У зв’язку з цим він виступає противником заборон щодо свободи пересування, які ведуть до людських жертв і нагадує про фундаментальне право кожного громадянина держави — члена ЄС або іншої держави Європейського економічного простору (ЄЕП) чи Швейцарії вільно пересуватись, проживати та працювати в межах території цих країн.

Сергій Мариничев вважає неправильним розглядати імігрантів як щось негативне та спростовує 5 помилкових думок – наслідків стереотипного мислення – щодо іммігрантів та їхнього впливу на розвиток країн, спираючись на численні наукові програми, які доводять, що загалом при коректному підході імігранти — це позитив для економіки, для культури, навіть для розвінчання міфів та стереотипів.

У розділі «Міграція у світі» автор торкається проблеми цілого прошарку внутрішньо переміщених осіб в Україні, які досі стикаються з величезними проблемами при влаштуванні на роботу, зміні місця проживання, адаптуванням, відчувають психологічні складнощі.

У наступному розділі «Досвід країн Європи в облаштуванні життя імігрантів», партієць знайомить з німецьким підходом до облаштування життя мігрантів та німецьким підходом до демократії.

І підсумовуючи зазначає: «Є громадяни, які формують владу і які мають бути проактивними у будь-яких питаннях. Мають працювати інститути, партійні організації, громадське середовище по пошуку найкращих шляхів для вирішення проблем, або потенційних ризиків. Зараз влада, деякі проблеми намагається не бачити, бо у неї немає відповідей. А ті відповіді, які може дати суспільство – вони не готові втілювати. Але вже багато громадських активістів розробляють стратегії міст, областей і навіть Держави. Зароджується обговорення важливих питань.Сподіваюся, що у недалекому майбутньому в парламенті з’явиться партія, яка зможе надавати відповіді на виклики у вигляді якісних законопроектів».

З повним змістом статті Сергія Мариничева можна ознайомитися на офіційному сайті «Сили Людей».