16 листопада депутат Покровської райради Сергій Мариничев відвідав батьківські збори у ЦДЮТ «Горицвіт», метою яких було донести до батьків суть конфлікту між завучем і педагогічним колективом, розповісти про створення робочої групи депутатів міськради та подальші дії у вирішенні цього питання, про необхідність складання батьківської характеристики Олени Риндіної для атестаційної комісії та про благодійні внески.

Виявилось, що частина батьків взагалі не знають про ситуацію, яка склалась у педколективі, дехто й відмовився брати участь у вирішенні проблеми. Висловлювалися побоювання, що «Горицвіт» під час зміни керівництва віддадуть у приватні руки, що, за словами Сергія, неможливе: і через норми закону про позашкільну освіту, і через те, що будівля перебуває в комунальній власності.

Депутат зазначив, що після появи на зборах О. Риндіної зник увесь конструктив, розпочалися чвари, з’ясування стосунків між батьками, між педагогами й завучем, що лише підтверджує нездоровий психологічний клімат закладу, що, ясна річ, впливає на дітей. І саме на це звернув увагу батьків і педагогів Олександр Козаченко.

Як не прикро, а тим часом у понеділок звільнився ще один, уже 69-й, педагог.

Сергій Мариничев зазначив, що проблема процвітання керівників з риндінівським синдромом у дитячих закладах лежить набагато глибше. Цьому сприяє, по-перше, відсутність комунікації й окремо між батьками, між педагогами, і між ними всіма разом. По-друге, тотальна взаємна недовіра, зокрема батьки не вірять депутатам, які зголосились допомогти вирішити конфлікт. По-третє, пасивність тих, хто впевнений, що проблема вирішиться сама собою, без їхньої участі.

Депутат закликав спілкуватися, працювати на довіру: «Утворюйте батьківські комітети, громадські організації, громадські спілки, які вибудовують зв’язки, перші цеглинки довіри одне до одного. Учиться поважати одне одного, поводитися гідно».