Депутат Інгулецької райради Сергій Куриленко взяв участь у триденному регіональному семінарі Лідерів східного партнерства для змін, який пройшов з 10 по 12 вересня в Харкові для молодих політичних лідерів за представництва різних демократичних партій з України, Молдови та Грузії.

Учасники мали змогу обмінятися унікальним досвідом, дізнатися про кращі практики один від одного. За словами Сергія, поспілкуватися було про що, адже ці три країни мають багато спільних проблем, зокрема негативний досвід російської агресії, ініціатив та реформ. Під час навчання була змога насолодитися виступами чудових спікерів та міжнародних експертів.

Запам’ятались лекції представника Фонду Едуардо Фрея Яна Малдера про цінності демократії та її прояви, обговорення з Надією Афанасьєвою інструментів та програм співробітництва між країнами ЄС та Східного партнерства.

Представниця інституту міжнародної політики Руслана Коренчук провела сесію, присвячену обміну проектними ідеями та можливості їх імплементації в трьох країнах. Молоді лідери обмінялися своїми напрацюваннями в цих сферах та спробували випрацювати проекти по освіті, медіа-безпеці та культурі.

Училися відчувати себе частинкою великого переговорного процесу, домовлятися та шукати компромісні рішення з іншими учасниками переговорного процесу, моделюючи його.

Попереду ще три важливі етапи. Планується, що під час навчання представники різних країн визначать точки перетину і випрацюють єдиний проект та спільну програму дій. Депутат переконаний, що побудова демократичної держави — тривалий і складний процес, який вимагає консолідації на рівні країн, об’єднання зусиль, професійності, постійного навчання і вдосконалення, обміну цінним практичним досвідом країн-сусідів. Створення подібних спільних проектів надзвичайно важливе і необхідне.