Фото Лук`яна Данилова

Для тих, хто вважає, що історія може зачекати, пропонуємо переглянути фото нижче. Вони демонструють, що відбуватиметься з історичними пам’ятками міста, якщо про них вчасно не потурбуватись. На світлинах Лук’яна Данилова в прямому сенсі історію закатали в асфальт, — про це Роман Морозов, який входить до складу робочої групи #ЗбережиСтарийКривийРіг, повідомив на своїй ФБ-сторінці у Фейсбуці.

Унікальна бруківка автентичної вулиці Канауської (колишня Синагогальна) зовсім нещодавно опинилась під товщею асфальту.

Фото Лук`яна Данилова

Автор світлин слушно зауважує: «У Кривому Розі ж старовини “дофіга”! Навіщо Кривбасу історія!? Нехай він буде схожий на більшість шахтарських безликих міст східної України. Це по-нашому. По-совєтскі…»

Такі прикрі випадки не поодинокі та, за словами Романа Морозова, переконують, що збереження культурної спадщини міста не можна відкладати на потім.

У зв’язку з цим відбулося засідання робочої групи. Депутат зауважив позитивні зрушення, зокрема ще на крок просунулись у формуванні списку об’єктів, що мають стати пропозиціями для занесення до переліку об’єктів культурної спадщини Державного реєстру пам’яток місцевого значення.

До роботи приєднався археолог, краєзнавець, заступник директора з наукової роботи «Криворізького історико-краєзнавчого музею» Олександр Мельник.

Та при цьому Роман уточнює: «Дискусії стали ще жвавіші, питання подальшої роботи ще складніші. Процес захисту пам’яток культурної спадщини складний, бюрократичний, не дешевий, але необхідний».