23 грудня в нашому місті відбулася зустріч з кандидатами президентських праймеріз Дмитром Гнапом, Олександром Квашуком, Ярославом Федоришиним і Вадимом Шебановим.

Учасники коротко розповіли про себе та детальніше зупинились на програмних засадах. На думку модератора заходу, Голови Криворізької міської організації «Сили Людей» Тараса Грузіна, кожен кандидат мав щось особливе у своїй програмі, те, що пізніше можна зреалізувати: «Зокрема ми почули різні варіанти бачення судочинства, якого не вистачало в партії, багато цікавих ідей щодо децентралізації».

Тараса дуже порадував той факт, що процесом праймеріз зацікавлені не лише партійці, адже половину відвідувачів зустрічі становили прихильники. Приємно було бачити серед присутніх молодь.

«Сьогодні я почув відповідь на питання, яке мене цікавило, щодо об’єднання територіальних громад та ставлення до мораторію на продаж сільськогосподарських земель. До праймеріз ставлюся дуже добре, позитивно. Потрібно вводити такі інститути взагалі по всій країні, навіть у більших масштабах. Я погоджуюсь з Тарасом Грузіном, що для нас це геть новий механізм і його треба відпрацьовувати, використовувати більш ефективно, щоб він став популярним на теренах України», — уважає Сергій Хорошилов, член координаційної ради Молодіжного крила Сили Людей.

Питання до учасників були різними. Одне з них — про ставлення кандидатів до НАТО та Євросоюзу — прозвучало від Олександра Козаченка. Світлану Сову, як і більшість присутніх, цікавила конкретика: яким чином, наприклад, один з кандидатів збирається збільшити заробітну плату до $700, де на це взяти гроші.

Були питання-маркери на схильність кандидатів до популізму. Питали і про те, чи будуть вони, коли стануть президентами, відстоювати перетворення Кривого Рогу на обласне місто, чи є в цьому сенс.

Прозвучало досить провокативне прохання прокоментувати ситуацію з Ігорем Шевченком, якого нещодавно виключили з участі у праймеріз, зокрема за його заклики відмовитися від полілідерності. Олександр Серьогін запитав в учасників про їхнє ставлення до полілідерності. Усі кандидати її підтримують.

«Саме полілідерність мене привабила в партії «Сила Людей». Я це гаряче і палко підтримую, це те, що робить партію партією, а не товариством з обмеженою відповідальністю. Тут є дискусія, тут є відбір кандидатів. Це ознака того, що Сила Людей є єдиною справжньою партією в Україні», — зазначив Дмитро Гнап.