Сергій Маляренко пообіцяв до наступної сесії провести власне розслідування та оглосити чорні списки нєугодних меру, а точніше тих, хто підписує петиції, і тих, хто їх створює, з’ясувати, членами яких організацій та партій вони є! Цікаво, з якою метою: поставити на облік у своїх «розстрільних списках», щоб потім карати?

І в чому, власне, будуть звинувачувати цих людей? У їхньому законному праві голосу, свободі слова, думки? Створювати петицію та підписувати має право будь-хто. Отже, у Кривому Розі демократію продовжують відкрито душити, кисень намагаються перекрити прямо в сесійній залі міськради, яка транслюється наживо.

Даючи інтерв’ю для видання «Кривий Ріг Зараз», Юлій Морозов зазначив: «Вносити петицію сьогодні — одна з яскравих ознак демократії із залучення мешканців до прийняття рішень. У нашому місті довгий час цілком свідомо вбивали інститут петиції, робили все можливе, щоб петиція не могла набрати необхідну кількість голосів на сайті міськради. Там були технічні втручання, маніпуляції з набиранням голосів, тому ми скористалися можливістю та підписали меморандум з громадською організацією, яка впроваджує платформу «Розумне місто». Протестували все це, визначили відповідальних людей і згідно з діючим законодавством надаємо можливість створити петицію і підписати, а також абсолютно легітимно надсилаємо її до міської ради. Зрозуміло, що це не подобається «таваріщам», які сидять в президії, тому що це — абсолютно не підконтрольний їм ресурс».

Юлій переконаний, що у знервованих через втрату обсягів контролю секретаря та тих, кому він секретарює, юридичних підстав зупинити можливість у мешканців висловлювати свої пропозиції через петиції в них немає.