25 липня проект рішення Світлани Сови про внесення змін до регламенту міськради щодо вільного доступу громадян на засідання депутатів ганебно викинули з порядку денного. Це зробили фракції Батьківщини, Опоблоку, РПЛ та частина БПП.

Спроби громадян потрапити до сесійної зали вкотре не увінчалися успіхом. Дива не сталось: армія відданих гвардійців без документів та розпізнавальних знаків не розступилась, мов море перед Мойсеєм, і всупереч закону не пустила представників територіальної громади до сесійної зали. Ба більше — не змогли потрапити до святая святих навіть депутати райрад Євген Каріс, Костянтин Чухно, Сергій Мариничев, Тарас Юрченко,  В’ячеслав Колєснік. А вони згідно із законом наділені правом дорадчого голосу в будь-яких засіданнях органів місцевого самоуправління, які стосуються мешканців відповідних районів. Тарас Юрченко неодноразово вказував охоронцям, що своїми діями вони перешкоджають діяльності депутатів, що прямо карається за ст. 351 ККУ.

Шлях був вільний лише для тих, чиї прізвища завчасно було внесено до особливого списку. Роман Козлов звернув увагу чоловіка, що тримав цей список, але так і не назвався, що невідь ким сформований перелік щасливчиків у його руках, скручений у жалюгідну трубочку, не містить жодних підписів і печаток.

Головний аргумент охорони: мовляв, у залі недостатньо місць — легко спростували Світлана Сова і Леся Козлова, зафільмувавши стільці, що так і лишилися порожніми. Стаття 17 регламенту міськради, на яку посилався невідомий зі списком, прямо суперечить законодавству, за яким вільний доступ громадян до сесійної зали може обмежуватись лише на законних підставах — про це слушно нагадав Євген Каріс.

Попри все гвардійці невблаганно виконували розпорядження мера і мовчки тримали свої позиції. Людям же ввічливо пропонували подивитись пряму трансляцію сесії на великому екрані в спеціальній кімнаті. Оскільки громадянам неаргументовано відмовляли в реалізації їхніх прав, депутати райрад Євген Каріс, Сергій Мариничев і Костянтин Чухно вимушені були викликати поліцію та подати заяви про вчинення правопорушень.

А до містян, обурених зняттям з порядку денного важливих питань, мер вийти так і не спромігся, а натомість наказав охороні щільніше зачинити двері. Щоб повідомити про результати голосування та подякувати за активну позицію, до людей вийшли депутати демократичних сил, зокрема Андрій Немченко та Світлана Сова.