У багатьох криворіжців є спогади, пов’язані з лікарнею №8. Одні бували там у дитинстві, інші возили до лікаря власних дітей, а хтось був пацієнтом відділень для дорослих. І можна бути впевненими: хто б не був пацієнтом, коли б він не прибув до лікарні, він отримував фахову допомогу.

З ініціативою зберегти важливий для міста заклад виступила Ольга Гончар. Петиція, яку вона розмістила на сайті міськвиконкому, швидко отримала 1000 голосів містян.

Під час виступу на позачерговій сесії міськради 5 серпня Ольга Гончар закликала не забувати, що лікарня має неабияку історію. Медзаклад заснувала більш ніж 100 років тому Євгенія Колачевська, дружина лікаря Сергія Колачевського. Як зазначила Ольга, дивно, що знаним у місті діячам планують встановити пам’ятник за кількадесят метрів від лікарні, яка перебуває на межі ліквідації.

Ольга Гончар звернула увагу, що 8 лікарня є сама по собі успішною, маючи більш ніж 600 медпрацівників у штаті та залучивши фінансування від НСЗУ на 112 мільйонів гривень. Тож приєднання великого закладу до меншого зовсім не видається природним.

Депутатка від Сили Людей Наталя Шишка в розмові з головою міського управління охорони здоров’я Костянтином Мурашком указала, що обіцянки міста медикам нічим не підкріплені. Більше того, персонал лікарні досі не має відповідей на кілька стрижневих питань:
— У лікарнях №8 та №16 є відділення, які дублюються: наприклад терапія, неврологія. Як їх поєднають у новій юридичній особі?
— Як вирішиться проблема з працевлаштуванням медиків лікарні №8: чи це буде переведення, чи вони будуть звільнені та заново прийняті, чи в них у трудових книжках буде змінено запис, що вони тепер працюють в іншій юридичній особі? Чому люди не знають, за якою статтею Трудового кодексу це відбудеться?

Наталя Шишка нагадала, що міське управління охорони здоров’я ще до 15-го липня мало розробити стратегію реорганізації медзакладів і механізм її реалізації. У підсумку під час сесії Костянтин Мурашко продемонстрував нашвидкуруч зроблену незмістовну презентацію. Висновок: стратегії немає, розуміння, як все виглядатиме після об’єднання, немає.

Здавалося б, удосталь аргументів, щоб зрозуміти, що міська влада чинить авантюру, яку слід зупинити. А проте політика перемогла здоровий глузд, і петиція здобула підтримку лише 17 депутатів. Серед голосів за — жодного від фракцій «Блоку Вілкула», ОПЗЖ та «Європейської Солідарності». Спроби грати в наперстки з НСЗУ та руйнувати медичну галузь міста продовжуються.

Чи закінчиться на цьому боротьба? Світлана Сова вважає, що події на позачерговій сесії навряд чи зупинять лікарів і представників медичного персоналу. Своєю чергою, Світлана Сова подала до прокуратури заяву на дії пана Мурашка. «Є багато механізмів боротьби за те, щоб залишити 8 лікарню самостійною і дати медикам спокійно працювати. Тож думаю, що й лікарі будуть боротися, і я буду боротися», — резюмувала Світлана.