23–27 травня в Ірпіні за сприяння NDI відбувся форум Сили Людей з внутрішньої комунікації. До 70 учасників з різних міст України приєднались і наші партійці Сергій Куриленко, Сергій Мокряков, Світлана Сова, Костянтин Галамага та Леся Козлова — вона й розповіла, що бачили, чому вчилися.

Вітальне слово тримала народна депутатка від Сили Людей Наталія Веселова, яка вважає Силу Людей зародком справжньої політичної партії та пов’язує з нею майбутнє України. Саме тому політична діячка докладає зусилля для розвитку цієї організації.

На думку представника NDI Джона Ловдала, партія виконує чотири ролі: презентує потреби та інтереси громадян, учить політиків робити свій внесок у розвиток демократичної системи країни, йде на вибори висувати кандидатів, упроваджує певну політику: «95% людей люблять морозиво, а 96% хочуть, щоб політична партія представляла їхні інтереси».

Під час вироблення вертикальної комунікації учасникам було запропоновано виконати певний алгоритм дій: накреслити проблеми, з якими зіштовхувались, навести успішні та неуспішні приклади та пропозиції моделей побудови комунікації. У кожній із шести груп були представники з різних регіонів. Три групи пропрацьовували систему комунікації знизу догори: член партії — осередок — місцева організація — обласна організація — центральні органи (ЦКРК, Політрада, Секретаріат), решта — навпаки.

З членом Політради Антоном Малеєвим говорили на тему «Позиціонування партії». За словами Лесі попри зовсім) вечірній час (21:00–22:30) трохи втомлені учасники старанно виконали творчу вправу та переробили відомі казки під запропоновану модель комунікації. І вже після виступів сон геть як рукою зняло, було весело й пізнавально.

Наступного дня приділили увагу моделям горизонтальної комунікації на різних рівнях. У результаті дводенної роботи на-гора видали 12 продуктів, які будуть оцифровані, упорядковані та передані Політраді на затвердження як комунікаційна модель партії.