Під час сесії міськради Світлана Сова попросила конкретизувати, хто з членів родин загиблих учасників АТО і ООС, за яких умов, скільки разів на рік має право на оздоровлення. Депутатка поцікавилася, чи є якась програма, де були б чітко прописані правила з цього питання.

Директорка департаменту соціальної політики Інеса Благун та мер запевнили, що такий порядок існує, і пообіцяли ознайомити з ним. Нещодавно Світлані надали таке положення, але воно стосується виключно оздоровлення дітей. Про інших членів родини мова не йде взагалі. Але, за словами депутатки, і це положення потребує ретельного доопрацювання, бо в ньому відсутня конкретика. Наприклад, незрозуміло, як вирішується питання оздоровлення маленьких діток, які не можуть самі відпочивати в таборі, але на яких виділяються кошти. Чи є у мам з такими дітками можливість відпочити в санаторії? У якому, за яких умов, скільки днів тощо?

 

Депутатка, коментуючи свій виступ, зазначила: «Будемо радитись із родинами загиблих і надавати пропозиції, щоб забезпечити рівні можливості на оздоровлення для всіх родин та їх членів. Правила потрібні у вільному доступі, прозорі й чіткі. Люди, яких вони стосуються, мають бути проінформованими. Матері загиблих не повинні ходити по інстанціях, кланятися в ніжки, щоб “вибити” належне їм по праву».

І дуже хочеться вірити, що висловлена мером готовність у разі потреби розширити та конкретизувати положення — це не пусті слова.