Ми чуємо та отримуємо багато ваших запитань, тож спробуємо послідовно відповісти на всі найбільш популярні з них.
✅ ЧОМУ МИ ПРО ВАС РАНІШЕ НЕ ЧУЛИ? «СИЛА ЛЮДЕЙ» БУЛА СТВОРЕНА ПІД ВИБОРИ?
Ні. Ми хоч і дуже молода партія, але створені 6 років тому. Можливо, ми опинилися поза вашою увагою через те, що ви раніше не дуже стежили за місцевою політикою, або через те, що ми не маємо олігархічних грошей на рекламу і телеефіри. Але на всеукраїнському рівні ми чи не єдина партія, утворена після Революції Гідності, а не перейменована зі старих, що часто практикують інші сезонні політичні проєкти.
Події 2014 року згуртували навколо себе людей, яким небайдужа доля України. Вони щиро виходили на майдани у своїх містах за право жити в країні без корупції. Також усе більше людей починали розуміти, що політичні партії, які є головними гравцями в системі виборчої демократії, мають працювати для людей, а не для своїх хазяїв. У той час відчайдушної боротьби на арену українського громадського життя вийшли кілька рухів, які переросли в політичні партії. Багато з них швидко розпалися, змінили назви та цінності. Та їх списку не поповнила політична партія «Сила Людей».
Офіційно «Сила Людей» як політична партія України зареєстрована 20 серпня 2014 року, однак процес об’єднання розпочався раніше. 2013 року молодий експерт Інституту політичної освітиОлександр Солонтайразом з колегами аналізували соціологічні заміри настроїв по країні. «Ми бачили, що з’явилася достатня кількість громадян, які зрозуміли, що справа не в “нових” обличчях, а в системі, яку потрібно змінювати, а інструментів для цього немає; що всі партії — це політичні проєкти олігархів, які вирішують свої завдання і є основною причиною того, що в нас немає омріяної держави», — говорив у 2015 році Олександр Солонтай.
Усупереч обставинам ці думки перетворилися на реальність. Група молодих професіоналів — юристів, соціологів, експертів з місцевого самоврядування — продумали нову партію до деталей: від статуту, до структури. Продумали так, щоб ніхто не міг одноосібно керувати партією або ж привласнити її. Прописали правила так, що кожен голос має значення, а без авторитету в команді ти силою чи грошима підтримки не здобудеш. Об’єднання «Сила Людей» було презентовано в Києві 23 квітня 2013. Тоді ж відбувалися регіональні презентації «Сили Людей». Перші осередки партії були створені в червні 2013.
✅ А ХІБА МОЖЕ МАЛА ПАРТІЯ БЕЗ СПОНСОРА-ОЛІГАРХА ВИГРАВАТИ ВИБОРИ?
Може. І саме за такими партіями, як «Сила Людей», майбутнє.
Незадовго після створення у 2014 році «Сила Людей» прийняла непростий виклик — президентські вибори та позачергові місцеві вибори в Києві, а на виборах 2015 року молода й не дуже відома тоді партія «Сила Людей» отримала 210 мандатів місцевих депутатів та 5 посад мерів і сільських голів.
Так, з мінімальними бюджетами, без ефірів національних телеканалів і масованої рекламної кампанії змогла прорватися в міські, районні та сільські ради. А в більшості тих міст, де балотувалися кандидати від «Сили Людей», їх навіть не включали в соціологічні дослідження: і політтехнологи, і журналісти сумнівалися, що нова політсила, зареєстрована трохи більше року тому, подолає бар’єр у 5%.
Але результат перевершив очікування. «Сила Людей» Маріуполя показала себе чи не єдиною альтернативою «Опозиційному блоку», а «Сила Людей» Кривого Рогу серйозно здивувала всіх скептиків, завівши 25 депутатів у різні ради. Маріуполь і Кривий Ріг, а також маленькі міста Тростянець і Чортків, де наші кандидати виграли посади міських голів, допомогли «Силі Людей» заявити про себе на всеукраїнському рівні. І успішні приклади команд «Сили Людей» почали спалахувати в інших регіонах.
✅ЧИМ «СИЛА ЛЮДЕЙ» ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ІНШИХ ПАРТІЙ?
Справжністю цілей і цінностей, правилами прийняття рішень, формуванням керівних органів, реальним самофінансуванням.
Ключові цінності «Сили Людей» — розвиток людини, розвиток середнього класу, сталий розвиток України, захист прав і свобод кожної особистості, розбудова ефективної держави. Дехто каже, що це — за все хороше і проти всього поганого. Та, на відміну від інших команд, «Силі Людей» вірять. Чому? Бо «Сила Людей» — це партія людей, а не культ особи.

Головний керівний орган партії — це політична рада, вона складається з партійців з усієї України, яких делегували обласні організації. Криворіжці, починаючи з 2015 року, були представлені в політраді,

Svetlana Sova протягом 2 років була заступницею голови, а зараз наше місто в найвищому керівному органі партії презентує професор філології і видавець Роман Козлов.
Обирається політрада в таємному режимі і не на завжди, а лише на рік. Її ж головний представник (голова політради) обирається з-поміж членів політради і також таємним голосуванням. На відміну від інших політичних сил, у команди немає єдиного лідера / керівника, без якого партія припинить існувати. «Сила Людей» діятиме доти, доки в ній є люди, які керуються статутом і спільними цінностями. Тому на запитання «Хто у вас головний?» будь-який партієць відповість: «У нас немає босів!» І це правда.
✅ ЗВІДКИ У ВАС ГРОШІ? ДАЮТЬ ОЛІГАРХИ?
«Сила Людей» фінансується з членських внесків, які щомісяця сплачують партійці, та благодійних внесків прихильників. Про всіх, хто регулярно допомагає партії на суму 1000 грн на місяць і більше, ми пишемо на нашому інтернет-сайті.
Також наші партійці в Кривому Розі додатково жертвують кошти на утримання організації, оренду офісу тощо. Кожен вносить ту суму, яка йому посильна й не створює проблем для сімейного бюджету. Хтось, до прикладу, віддає 100 гривень, а хтось — тисячу. У нас близько сотні партійців тільки в Кривому Розі. Уся фінансова звітність доступна кожному, хто долучається до фінансування поточної діяльності осередку.
Під час виборів місцеві партійні організації та партія в цілому оголошують загальний коштозбір на виборчу кампанію. «Сила Людей» — перша партія, якій вдалось публічно зібрати на застави для участі в президентських і парламентських виборах відповідно 2 і 4 мільйони гривень, а три тижні тому криворіжці зібрали понад 500 тисяч гривень на застави до виборів 2020.
Тож ми справді фінансово незалежна політична команда, що підтверджують дослідження ЗМІ та міжнародних організацій.
✅ ЗВІДКИ В «СИЛІ ЛЮДЕЙ» НА ЦИХ ВИБОРАХ З’ЯВИЛИСЯ МИЛОБОГ І ЛЮДИ З ІНШИХ ПАРТІЙ?
Частина криворіжців довіряє «Силі Людей», бо вона постійно відкрито і системно виступає опозицією до клану Вілкулів. При цьому не боїться називати речі своїми іменами, за що на деяких членів команди чиниться чималий тиск, судові переслідування та навіть фізичні напади.
Але весь цей час було зрозуміло, що ми не самі і що, ефективно поєднавши зусилля з іншими людьми, які мають близькі з нашими погляди й цілі, ми зможемо досягти більшого. З деякими з них ми співпрацювали в міських і районних радах. Водночас ми бачили, що в Кривому Розі є запит на об’єднання демократичних проукраїнських і проєвропейських політиків. Тож ми почали ці об’єднавчі процеси. Чинне законодавство не дозволяє виборчі блоки чи інші форми об’єднань, тому «Сила Людей» стала платформою для консолідації. Ми об’єднали зусилля з лідерами «Самопомочі», «Громадянської позиції», запропонували всім іншим непідконтрольним нинішній владі політсилам та окремим особистостям приєднуватися. І ми щиро радіємо, що на місцевих виборах 2020 року підемо на вибори однією колоною.

Після соціологічних досліджень, глибокого аналізу поточної ситуації та численних консультацій усередині партії ми прийняли рішення, що

Юрій Милобог є оптимальною кандидатурою для боротьби за посаду міського голови. Це було підтверджено офіційним рішенням партійної конференції. Віримо, що його досвід, упізнаваність і вмотивованість до рішучих дій є надважливими факторами для того, щоб ця боротьба завершилася перемогою.