Підземний перехід на вулиці Лермонтова ремонтується вже другий рік. На реконструкцію покладалися значні надії, криворіжці хотіли би бачити це місце охайним, світлим і, найголовніше, безпечним та доступним для всіх. Не менш важливим є питання його доцільності, особливо з урахуванням наявного наземного переходу.

Як відзначив під час сесії міської ради депутат від Сили Людей Денис Скворцов, реальний стан справ далекий від очікуваного та від того, про який звітує міська влада.

По-перше, у прийнятих рішеннях існують правові колізії, оскільки сам по собі підземний перехід не є об’єктом благоустрою з погляду Закону України «Про благоустрій населених пунктів», а отже, залишається незрозумілим виділення коштів на його охорону (це зазначено як захід із благоустрою) до бюджету Центрально-Міської районної у місті Кривому Розі ради.

По-друге, перехід, який напівпрацює й нібито вже близький до повноцінного відкриття, реконструюється без врахування потреб осіб з інвалідністю та маломобільних груп у частині його доступності.

До Дениса Скворцова звертаються представники маломобільних груп, зокрема незрячі та слабозорі, і повідомляють про складнощі, які вже виникли:
– тактильні смуги ведуть у паркан і дерево
– пандус перед рейками для дитячих візків досі не працює
– підйомник також не працює, хоча мав би ще з 1 березня
– схема роботи підйомника дивує: самостійно скористатись ним можливо лише за наявності супроводу, оскільки встановлено дві кнопки, якими регулюється рух угору та вниз, тож фактична корисність такого підйомника дорівнює нулю.

Наразі питання доцільності підземного переходу по вулиці Лермонтова залишається відкритим.

Денис Скворцов поставив за мету зробити все, аби підземний перехід на Лермонтова дійсно був доступним для всіх криворіжців.