МІСТО, ДЕ ХОЧЕТЬСЯ ЖИТИ!
Моя Передвиборча програма як кандидата на посаду міського голови Кривого Рогу та «Сили Людей»
Кривий Ріг переживає часи занепаду. Зменшується кількість населення. Існуючі десятиліттями міські проблеми не знаходять свого системного вирішення. В цих умовах я, Юрій Милобог, і «Сила Людей» ідемо на вибори, щоб переломити ситуацію. Щоб працювати на криворізьку громаду. Щоб повернути в наш спільний дім розвиток та добробут.
У нас спільна Передвиборча програма, обсяг якої законодавчо суворо регламентований. Вона відображає, яким в результаті своєї діяльності в органах місцевого самоврядування ми бачимо Кривий Ріг і як будемо цього досягати. Пропоную для ознайомлення Програму з моїми коментарями.
МІСТО, ДЕ БЛАГОУСТРІЙ ДЛЯ ВСІХ
Іде поступове оновлення міської системи водозабезпечення. Поетапно модернізується система теплопостачання на основі централізованого опалення в розумному поєднанні з автономним.
Співвласники багатоквартирних будинків вільно реалізують своє право на вибір, зміну управителя, створення ОСББ, на прибудинкові території.
Надається комплексна допомога співвласникам багатоквартирних будинків, ОСББ, ЖБК, власникам індивідуальних садиб на відновлення та енергомодернізацію житла.
Благоустрій – норма для кварталів як багатоповерхової, так й індивідуальної забудови.
Споживачі комунальних послуг захищені від виконавців, що зловживають своїм монопольним становищем.
Майданчики для збору сміття відповідають санітарним нормам. Організовано роздільний збір та переробку відходів.
Кількість бездомних тварин поступово зменшується гуманними методами.
МІЙ КОМЕНТАР:
«Недобросовісним управителям, які знущаються над співвласниками будинків, доведеться піти з ринку геть. Вільно і безперешкодно, а не через супротив бенефіціаріїв з владними повноваженнями, співвласники багатоквартирних будинків реалізуватимуть своє право на вибір управителя. Створення конкурентного середовища – це ключ до порятунку житлового фонду міста від занепаду і руйнації. Треба надавати допомогу співвласникам у капітальному ремонті конструктивних елементів будинків, ліфтів, в здійсненні протипожежних заходів, відновлювати технічну документацію на будинки. Будинки для того, щоб криворіжцям жилось комфортно, а не для того, щоб «обрані» качали кошти з квадратних метрів.
Незважаючи на законодавчу неврегульованість питання закріплення за співвласниками будинків права на прибудинкові території, міська влада визнаватиме це право і не розпоряджатиметься прибудинковими територіями всупереч волі співвласників».
МІСТО, ДЕ ЛЕГКО ПЕРЕСУВАТИСЬ.
Новий електротранспорт та автобуси здійснюють цілодобові пасажирські перевезення. Маршрутні таксі -лише додатковий вид перевезень.
«Електронний квиток» – в усьому транспорті включно з маршрутками.
Зміни в транспортну мережу, перегляд тарифів здійснюються з урахуванням громадської думки на основі вивчення пасажиропотоків.
Іде оновлення транспортної інфраструктури. Розвивається велорух.
МІЙ КОМЕНТАР:
«Кривий Ріг є містом пасажирів. І транспорт – це одна з небагатьох сфер його життєдіяльності, яка може бути дотаційною, адже виконує важливу соціальну функцію. Але при цьому комунальні підприємства транспорту не повинні бути «чорною дірою» для бюджетних коштів. Врешті-решт треба зайнятись економікою цих підприємств.
Контактна мережа міського тролейбусу, трамвайні колії, інша транспортна інфраструктура давно потребує оновлення і перетворились на джерело небезпеки. Для вирішення цієї проблеми буде розроблена та поступово втілюватиметься програма оновлення транспортної інфраструктури».
МІСТО, ДЕ СУЧАСНА ОСВІТА.
Оновлено керівний склад шкільних і дошкільних закладів на чесних конкурсах за критеріями професійності та моральності, а не політичної чи особистої лояльності.
Учителі мають гідні матеріальні та психологічні умови праці.
Батьки – реальні учасники освітнього процесу.
Поборам покладено край.
Заклади освіти безпечні, мають належне матеріально-технічне оснащення. В харчуванні дітей – новий підхід.
Активно розбудовується спортивна інфраструктура. Кожному району – багатофункціональний спортивний комплекс.
Розвиваються курси, лекторії та креативні кластери.
МІЙ КОМЕНТАР:
«Я за докорінну зміну кадрової політики в сфері освіти. Багатьом керівникам закладів треба сказати: «До побачення». А зайнятим захоплюючим процесом розпилу та відкату бюджетних асигнувань чиновникам та їхнім поплічникам: »Досить!» І тоді школи, дитсадки, позашкільні та спортивні заклади отримають належне матеріально-технічне забезпечення. Господарські потреби закладів освіти будуть повністю забезпечені за рахунок бюджету. При цьому мережа закладів освіти має бути оптимальною з точки зору найбільш повного задоволення потреб громади в якісній сучасній освіті».
МІСТО, ДЕ РОЗМАЇТТЯ КУЛЬТУРИ.
Легко знайти собі відпочинок та цікаві події в будь-якому районі будь-коли.
Стимулюються сучасні креативні активності, мистецькі події.
МІЙ КОМЕНТАР:
«Кривий Ріг багатий на талановитих, обдарованих людей. Але коли на завершення каденції мера замовкає навіть Гімн міста, тому що один із його творців заявляє про порушення його авторських прав, то це знак… Культурно-мистецьке життя міста потребує «свіжого повітря». І тут можна бути спокійним: у криворізькій «Силі» купа людей, які успішно реалізували культурно-мистецькі проекти у форматі громадської чи приватної ініціативи. Впевнений, їхній досвід буде дуже корисним для міста».
МІСТО, ДЕ МЕДИЦИНА ЛІКУЄ.
Міська влада дбає про ремонт та енергомодернізацію лікарень, їх матеріально-технічне забезпечення.
Програма підтримки медпрацівників сприяє вирішенню кадрової проблеми.
МІЙ КОМЕНТАР:
«В результаті законодавчих змін і медичної реформи фінансування медичних послуг здійснюється з державного бюджету через Національну службу здоров’я. А місцева влада як власник закладів охорони здоров’я має подбати про їх стан та матеріально-технічне забезпечення. На сьогодні лікарні – це ганьба для міста. Ще трохи – і лежати на вулиці буде комфортніше, а взимку тепліше. Інтерес громади і приватний інтерес у цій сфері слід чітко відділити один від одного».
МІСТО, ДЕ ДИХАЄТЬСЯ ЛЕГШЕ.
Припинена ганебна практика перенесення термінів виконання заходів екологічної програми. Підприємства-забруднювачі під суворим контролем.
Йде реальне очищення річок.
Дерева отримують догляд, а не перетворюються на обрубки.
МІЙ КОМЕНТАР:
«Практика підписання договорів соцпартнерства з підприємствами в обмін на поступки в здійсненні контролю за виконанням екологічних заходів має відійти в минуле. Екологічні програми треба не лише приймати, а й виконувати. При цьому результат слід вимірювати не сумами освоєних коштів, а реально покращеними параметрами довкілля. Міська влада не повинна виступати лобістом інтересів суб’єктів господарювання – забруднювачів всупереч інтересам територіальної громади».
МІСТО, ДЕ НАСПРАВДІ ЗАХИЩАЮТЬ.
Адресна допомога з бюджету надається тим, хто її реально потребує, зокрема, сім’ям з онкохворими дітьми, учасникам АТО/ООС, людям, які опинились в скрутних життєвих ситуаціях.
Міський простір стає інклюзивним.
МІЙ КОМЕНТАР:
«Міська програма соціального захисту має соціалізувати і ресоціалізувати. Людям, образно кажучи, треба намагатись давати вудку, а не рибу».
МІСТО, ДЕ БЮДЖЕТОМ КЕРУЮТЬ РОЗУМНО.
Ганебна практика розпилів та відкатів несумісна з перебуванням чиновників на посадах.
Міська влада дбає не лише про витрачання, а й про наповнення міського бюджету.
У питаннях соціального партнерства на підприємствах ГМК міська влада – на боці трудових колективів. Більша зарплата у гірників і металургів – більші надходження у міський бюджет.
Реальний контроль за використанням земель, нерухомості, боротьба з незаконним обігом підакцизних товарів дають збільшення надходжень.
МІЙ КОМЕНТАР:
«Звісно, мене питають: а де на все взяти кошти? Для початку треба припинити бюджетний дерибан. Всі оці ігри в піддавки на торгах, виписування умов закупівель під конкретно визначених суб’єктів. Потім зосередитись не лише на витрачанні, а й наповненні міського бюджету. Землекористувачів не повинно бути «білих» і «чорних», платитимуть усі. А системна боротьба з «наливайками» та незаконним обігом тютюну має дати не лише соціальний, а й економічний ефект».
МІСТО, ДЕ БІЗНЕС РОЗВИВАЄТЬСЯ.
Ставки місцевих податків справедливі і забезпечують баланс інтересів бізнесу та громади.
Ринок праці демонополізується. Зростає середній клас.
Розміщення МАФів повернуто в законне русло.
МІЙ КОМЕНТАР:
«Розвиток малого та середнього бізнесу сприятиме демонополізації ринку праці. А це, в свою чергу, спонукатиме власників і менеджмент крупних підприємств ГМК цінувати робочу силу. Для малого та середнього бізнесу слід відкрити ринки управління будинками, поводження з відходами, енергозбереження. А для спритних ділків, які заставили місто МАФами і заганяють туди підприємців на умовах оренди, навпаки, закрити вікно можливостей, яке вони мали впродовж багатьох років. І їм за це нічого не було.»
МІСТО, ДЕ ВЛАДА ПРАЦЮЄ ВІДКРИТО. Мільйони з бюджету не витрачаються на чиновницький піар. Місцеве самоврядування відкрите для ЗМІ.
Депутати від «Сили Людей» співпрацюють з усіма, хто націлений на розвиток міста.
МІЙ КОМЕНТАР:
«Мільйони, викинуті на піар влади, я не можу вимірювати інакше, як в кількості трубопроводів, які можна було прокласти. На піарі точно можна зекономити, посадовим особам місцевого самоврядування потрібно лише бути відкритими. А це станеться тоді, коли вони не працюватимуть в умовах подвійних стандартів і не виконуватимуть незаконних вказівок. Як міський голова готовий регулярно давати прес-конференції і спілкуватись з журналістами. Того ж вимагатиму від підлеглих. А новин для ЗМІ, гарантую, буде багато!»
Кривий Ріг – українське місто, де влада не прислужує олігархам, а працює на громаду.
РАЗОМ МИ СИЛА. «СИЛА ЛЮДЕЙ!»