5–6 серпня в с. Мощун, що під Києвом, відбувся другий тренінг з підготовки місцевих політичних та передвиборчих програм, у якому взяли участь 35 членів «Сили Людей», серед яких і криворізькі: депутат Покровської райради Сергій Мариничев і помічник депутата Тетяна Дацюк. Головною метою тренінгу було сприяти розвитку лідерських спроможностей членів партії, які зацікавлені в написанні програм «Сили Людей» на місцевому рівні.


Сергій Мариничев розповідає: «Ні спека, ні вихідні не стали перешкодою для навчання. Цього разу вчилися написання місцевих програм. У межах практичної частини тренінгу зроблено перші кроки з написання місцевої програми на такі теми: посилення впливу мешканців громади на ухвалення місцевих рішень, розробка та вживання заходів з розвитку економіки громади, покращення екологічного стану, енергозбереження, подолання корупції в закладах громади, заходів щодо правильного поводження з відходами у місцевій громаді. На заняттях звучали не просто лозунги, а пропонувались конкретні проекти, які можна втілювати в громадах без залучення центральної влади. Усі проекти та програми будуть оцифровані та обговорені з партійцями на місцевому рівні для вдосконалення програми місцевої організації».


Не обійшли стороною і методи узгодження програми з іншими членами та лідерами «Сили Людей»; способи перетворення програмних тез на план роботи та презентації програмних документів.


Тетяна Дацюк додає: «Також пройшли курс з кібербезпеки: використання захищених паролів, двоетапної автентифікації, вибір захищених месенджерів, порівняння захищеності браузерів та серверів електронної пошти, розвінчання ІТ міфів: віруси під Мак і Лінукс існують і не погано себе почувають, 95% зламів – не проблема софту, а хороші навички соціальної інженерії у хакерів (вивчення поведінки людини)…»


Учасники тренінгу планують найближчим часом провести зустріч з партійцями для обговорення та доопрацювання місцевої програми, скориставшись досвідом проекту «Концепція розвитку Кривого Рогу». Сергій Мариничев називає декілька основних причин необхідності проведення заходу такого спрямування: «По-перше, ми повинні бути не лише готовими взяти владу, а й мати чіткий план дій. Вибори у жовтні місяці (неважливо якого року), і якщо за перші два місяці не розробити бюджет – на наступний рік ми нічого зробити не зможемо. По-друге, депутати і партійці мають знати, як голосувати, і чітко усвідомлювати, які питання є пріоритетними (наявні в програмі), а які – ні. По-третє, згідно з програмою можна робити адвокатні кампанії, вуличні акції, залучення мешканців. І головне – чітка та якісна програма додасть нам упевненості, адже ми знатимемо, куди йдемо і навіщо…»

Отримавши необхідні знання і досвід, партійці невідкладно готові застосувати їх на практиці і докласти максимум зусиль для «здійснення програмування» Сили Людей на місцевому рівні.