Нещодавно раділи локальній перемозі депутата Криворізької міськради Юлія Морозова і члена партії «Сила Людей» Романа Козлова, які все ж таки домоглися внесення змін до Положення про організацію та проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад директорів загальноосвітніх навчальних закладів і викладення його в новій редакції. І от уже сьогодні маємо позитивний результат – прийняті зміни почали застосовувати на практиці. Пройшов перший конкурсний відбір на посаду директора школи № 10, перемогу в якому здобув Артем Бондаренко, за фахом учитель-історик.

Партійка «Сили Людей», освітянка Тетяна Вірченко зауважила, що саме готовність Артема бути агентом змін, відкритість до діалогу, відповідальність, постійне прагнення до самовдосконалення, його усвідомлення місії сучасного вчителя стали вирішальним у перемозі.

Недостатня вмотивованість другого кандидата Олексія Ланчковського, відсутність системної роботи в галузі освіти, зокрема участі в конференціях, проектах, що дозволило б йому тримати руку на пульсі життя, невстановлений контакт із батьками і педколективом зіграли не на його користь. До того ж Олексій не запропонував конкретних кроків розвитку школи: його програма, якій не вистачало чіткості й стрункості, будувалась здебільшого на Концепції нової школи та декларуванні місійних речей, які сучасна школа виконує апріорно.

Артем же розпочав свою підготовку до конкурсу не із заучування високих тез, а зі спілкування з батьками, вивчення їхньої візії школи для власних дітей, на практиці втіливши один з пунктів своєї програми – рівносторонню співпрацю батьків, учнів і вчителів.

На противагу Олексію, який виразно відстоював знаннєву парадигму, переможець конкурсу відобразив у програмі новий погляд на сучасного вчителя-модератора, який прагне передусім формувати в учнів систему компетентностей.

Під час захисту-презентації програми Артем зазначив, що саме проектна діяльність повинна стати основною формою виховання учнів. І в контексті «Єдиного інформаційного простору в школі» першочерговим завданням поставив розробку сайту закладу для систематизації інформаційних ресурсів.

Результати підрахунку були такими: на заочному етапі претенденти набрали 63 і 43 балів, на очному – 89 і 52. Загалом – 152 і 95 відповідно. Отже, цього разу переможцями стали законність, відкритість, рівність, колегіальність прийняття рішень, незалежність, об’єктивність та обґрунтованість висновку конкурсної комісії, неупереджене ставлення до претендентів на посаду керівника загальноосвітнього начального закладу, що й передбачене новим положенням про конкурсний відбір на посаду директора школи.

Зміни поступово відбуваються, і є надія, що завдяки спільним зусиллям шкільні будні можуть згодом перетворитися для дітей, їхніх батьків і вчителів дійсно на свято знань.

Депутат Центрально-Міської райради і керівник робочої групи Тарас Юрченко зазначив на своїй ФБ-сторінці: «Неможливе – можливе! Громадянське суспільство все гучніше лупає у двері системі. Велика кількість людей з різних об’єднань працювали над цією перемогою. Всім – велике дякую!!! Нам потрібно встигнути побудувати нову здорову систему, що замінить ту, яка зараз тріщить!!!»