Членкиня обласної ради Сили Людей Наталя Литвин відвідала першу батьківську конференцію, що пройшла в нашому місті.

Не байдужими до проблем освіти виявились не лише активні батьки, педагоги, психологи, а й депутати, зокрема Андрій Немченко. Наталя зазначила, що хотілося б бачити в майбутньому на таких заходах представників управлінь і відділів освіти — та цього разу, на жаль, не було жодного.

Серед спікерів була також членкиня партії «Сила Людей» Олена Охріменко, яка виступила з доповіддю щодо дитячого булінгу, психологічного та фізичного тиску дітей з боку вчителів. На думку, Наталі, тема є надзвичайно актуальною, а тренінги з цього питання, ініційовані Оленою, затребувані.


Наталя Литвин упевнена: «Такий діалог між усіма ланками й учасниками навчально-виховного процесу є надзвичайно важливим і необхідним, адже дозволяє комунікувати батькам з директорами, учителями різних шкіл, бачити, як вирішуються ті чи ті питання в інших навчальних закладах, з якими проблемами вони стикаються». Такі конференції, враховуючи видовженість Кривого Рогу, на думку Наталі, добре було б проводити в кожному районі.

Доповідь Олени Охріменко щодо дитячого булінгу, психологічного і фізичного тиску дітей з боку вчителів наштовхнув партійку на думку про організацію додаткових тренінгів з цього питання із залученням кваліфікованих психологів, педагогів.


Під час конференції багато уваги приділили матеріально-технічному забезпеченню шкіл. З цього приводу виступили директори 10-ї та 22-ї шкіл, які ці питання вирішують по-різному. Наприклад, директор 10-ї школи максимально залучає бюджетні кошти, звертаючись до відділів, управлінь освіти, завдяки чому вдалося отримати близько 100 тис. грн для ремонтів та інших потреб навчального закладу.

Про те, що в бюджеті достатньо коштів для забезпечення шкіл, говорили і депутати, зокрема Андрій Немченко.

Не оминули й чутливе питання інклюзії. Під час обговорень Наталя наголосила на необхідності забезпечення всіх шкіл спеціальними педагогами, тьюторами, які були б закріплені за дітьми з особливими потребами, допомагали їм адаптуватися, учитися за індивідуальною програмою: «Перевантажений і без того звичайний вчитель просто фізично не зможе приділити дітям з інвалідністю достатню кількість уваги. Інклюзія вкрай необхідна, але для цього необхідно створити умови, робити все поступово і розмірковано».