30 вересня відбулися громадські слухання про отримання дозволу на викиди від нового відвалу «Степовий-2», який планує відсипати АМКР. У межах процедури оцінки впливу на довкілля слухання проводились у Широківській райраді, куди досить проблематично було дістатися мешканцям Макулану та Карачунів. Та й того разу підприємство «забуло», що на ці житлові масиви впливатиме новий відвал.

Цього разу людей і пресу просто не допустили до зали, де проходили слухання, пославшись на карантинні обмеження. Не дуже в’яжеться таке пояснення з картиною, коли сотні працівників підприємства вишикувалися в кілометрову чергу по пропуски на початку квітня.


«Ми прийшли сюди обговорювати екологію, а не інтереси мешканців», — саме така фраза злетіла з вуст представниці АМКР. І таки людина сказала правду — інтереси людей, які щоранку збирають зі свого підвіконня товсті шари пилу, нікого не цікавлять.


Юристка Світлана Сова попросила внести до протоколу інформацію про те, що підприємство не забезпечило приміщення належного розміру, щоб до нього могли потрапити всі, хто хотів і мав на це повне право.


Координаторка ДТКР Олена Шафранова зауважила, що розробник і підприємство свідомо внесли у звіт з оцінки впливу на довкілля недостовірну інформацію про наближені до відвалу «Степовий-2» населені пункти: у звіті йдеться лише про два, без Макулану і Карачунів.


Еколог ДТКР Анна Амбросова, звертаючись до представників АМКР, зазначила: «Ураховуючи кількість мешканців двох селищ і не враховуючи 50-тисячний житловий масив, ви явно некоректно прорахували ризики і під час намагання отримати дозвіл на викиди, і під час проведення оцінки впливу на довкілля».


Люди, які не потрапили до приміщення, обурювались таким ставленням і не стримувались у своїх висловлюваннях, адже колись Макулан був одним з найчистіших районів міста, а сьогодні їхні діти ковтають пил. «Вам же теж тут жити, і ваші діти будуть цим лайном дихати», — звернувся до працівника АМКР один з активістів Денис Мишковський.


29 мешканців, яких не пропустили на слухання, зібрали підписи, щоб долучити їх до протоколу. Також представники коаліції «Досить труїти Кривий Ріг» викликали поліцію та склали протокол про недопуск громадськості на слухання. Тепер рішення про надання дозволу на викиди для «Степового-2» — за Міністерством захисту довкілля. Протокол громадських слухань надішлють туди.