«Правопросвітництво населення, знання громадянами своїх прав та уміння їх захищати — запорука демократичної держави», — упевнений координатор Молодіжного крила Сили Людей Кривого Рогу Микита Водзянський.

Під час фестивалю Прав Людини Микита розповів про діяльність Юридичної клініки КЕІ, яка забезпечує правову освіту населення. Що ж таке юридична клініка, кого вона лікує і хто може туди звернутися по допомогу?

ЮК КЕІ — структурний підрозділ юридичного факультету, де студенти набувають практичної підготовки шляхом надання безкоштовної юридичної допомоги та здійснення правової просвіти населення. Отримати консультацію може будь-хто. Найчастіше сьогодні, за словами Микити, звертаються з питань субсидій, оформлення пенсій. Але обмежень нема. Якщо проблема виходить за межі компетенції ЮК, то клієнту радять, куди звернутися далі, або залучають інших фахівців. Команда юридичної клініки КЕІ тісно співпрацює з Центром безоплатної первинної допомоги, яка в разі потреби може надати безкоштовного адвоката.

ЮК КЕІ, яка функціонує всього 1,5 роки, уважають найкращою в нашому місті, це підтверджують результати моніторингу. Уже чимало людей скористалися її послугами. Усі консультації проходять під пильним наглядом кураторів, викладачів правників-практиків, на підготовку виділяється кілька днів.

На думку Микита Водзянський, ЮК виконує потужну соціальну роль — захист прав людей і правопросвітництво, вона дає змогу отримати доступ до правових послуг малозабезпеченим, найбільш незахищеним верствам населення, людям, які не мають коштів на платну правову допомогу, а це вкрай важливо.