Світлана Сова підготувала колективне звернення директору Департаменту екології Дніпропетровської облдержадміністрації з проханням зупинити видачу дозвільних документів для нового відвалу «Степовий-2», який взагалі поховає Макулан і прилеглі райони в товщі пилу. Уже вдалося зібрати близько тисячі підписів. Жителі скаржаться на те, що підвіконня, листки дерев, траву, городину засипає пилом від автовідвалу біля кар’єру №3-біс. Що чекати від іще одного відвалу?


Активно допомагав збирати підписи ветеран АТО Денис Мишковський. Три роки хлопець провів під кулями, виборюючи майбутнє дітям. Повернувшись додому, він не опустив рук, брався за будь-яку роботу, нещодавно зі своїми однодумцями власним коштом розпочав будівництво дитячого майданчика на рідному Макулані. Миритися з тим, що, розхитуючись на гойдалках, граючи у футбол, малеча буде вдихати отруйний пил, він не збирається: «В АТО я бачив різних людей, саме там я зрозумів, на що взагалі здатна людина, і обрав бік добра. Поборотися за рідний Макулан мене спонукало бажання іншої якості життя, прагнення до чогось кращого. Хто, як не ми, буде захищати наших дітей, дбати про їхнє здоров’я і майбутнє».


Тим мешканцям, які висловлювали сумніви щодо дієвості колективних звернень, боротьби з підприємством, Світлана Сова відповідала: «Громадські слухання провели по-тихому, якнайдалі від Макулану. Цим самим дійсно вкрали можливість усіх мешканців висловити свою думку. Але в нас є маленький шанс перемогти, і ми повинні ним скористатися».


Паралельно відбувається збір підписів під зверненням до Міністерства екології, яке підготувала група «П’ятдесят відтінків повітря. Кривий Ріг». Усі звернення допомогли скласти екологи коаліції Досить труїти Кривий Ріг. Саме вони ретельно відстежують роботу підприємств і використовують усі можливі важелі впливу на них.