За 7 років російсько-української війни Кривий Ріг втратив більше сотні своїх синів у бойових діях на Донбасі. А загалом Дніпропетровщина — регіон з одними з найбільших втрат серед військових.

Місто не має морального права зрадити пам’ять борців за свободу та незалежність. Маючи таку основу, Кривий Ріг повинен стати форпостом боротьби з відкритою підтримкою ворога та співробітництвом з ним.

Саме тому депутат від Сили Людей Юрій Милобог розробив на сесію 24 лютого проєкт рішення «Про звернення Криворізької міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету міністрів України щодо необхідності невідкладного вдосконалення законодавства України в сфері захисту української державності від проявів колабораціонізму».

Юрій Милобог зазначає, що перемогти зовнішнього ворога можна лише тоді, коли подолано внутрішні загрози державності та незалежності. У суспільстві є запит на визначення колабораціонізму як явища. Відповідно, кожен, хто причетний до антиукраїнської діяльності, має нести відповідальність, встановлену законом.

Усі політичні сили міської ради, незалежно від назви та електорату, підіймають на щит питання патріотизму, пам’яті загиблих на війні та підтримки ветеранів АТО/ООС. Внесення проєкту рішення до порядку денного та голосування за нього стане лакмусовим папірцем. День сесії — момент, коли стане зрозуміло, для кого дійсно має значення те, за що воюють хлопці на Сході України, а хто комунікує з військовими лише заради голосів на виборах і навіювання їм власних наративів.