Затишний Макулан було побудовано ще у 1992 році австрійською фірмою за західноєвропейськими проєктами. Від будматеріалів до інфраструктури — усе відповідало ще тоді європейській якості та стандартам. Гармонійно вписувались у композицію простору залізні витончені стовпи з ліхтариками-капелюшками.

Та нема нічого вічного. Ліхтарі відпрацювали своє й потребують заміни, як і самі опори. Та замість сучасних якісних світильників, які вписалися б в архітектурну композицію, у 2020 починають встановлювати дешеві бетонні одоробла з порушенням усіх будівельних норм.


Обурені мешканці виходять на мітинги, після чого роботи припиняють. Три бетонні опори, які встигли поставити, тимчасово замінюють на старі залізні. Іван Карий разом із заступником голови райради Сергієм Логвіновим обіцяють людям передбачити кошти на розробку нового проєкту з облаштування зовнішнього освітлення мікрорайону сучасними металевими стовпами або відновлення старих.
Надворі вже 2 червня 2021, але нічого не відбувається, ніби жодного звернення від мешканців житлового масиву Макулан з питань незадовільного зовнішнього освітлення не надходило. Хоча є навіть відео Експерт-КР про збори мешканців, де обіцяють розробити новий проєкт.

Світлана Сова підготувала чергове звернення з вимогою оновити інфраструктуру освітлення мікрорайону. Під документом підписалися 180 людей. «Тепер виконкому буде складно написати, що ніхто не звертався», — зазначила депутатка.

Чим закінчиться «покращення» по-криворізьки? Чи зможуть макуланівці відстояти своє? І як відреагує нова влада?