29 березня звітували депутати міськради від Сили Людей, що перебувають, за словами Юлія Морозва, у глибокій меншості: їх у фракції лише 4 з 64. Та це співвідношення сил не дає приводу Світлані Сові, Андрію Немченку, Сергію Поповичу та Юлію опускати руки чи відступати.

Юлій Морозов насамперед згадав сумнозвісну велодоріжку, що по вул. Волгоградській, яка на його думку могла би стати славою, предметом гордості міської, обласної влади, предметом якісної співпраці різних гілок влади, громадських організацій. Але, на жаль, проект рішення з цього питання всупереч закону не включено до порядку денного й нині.

Така доля спіткала більшість проектів, поданих фракцією. Лише три з них за весь рік продерлись крізь жорна вілкулівської більшості та отримали право на життя.

Юлій також зазначив: «На сьогодні ми працюємо в злочинній, неефективній, непрофесійній, нелюдській структурі. Це наша жорстка реальність. Робимо те, що можемо. Намагаємось працювати відповідально, але в рамках можливостей».

Світлана Сова, підсумовуючи свою діяльність, відмітила, що найбільше працювала на засіданнях постійних комісій. На її думку, така форма роботи є більш ефективною. На відміну від пленарних засідань, де обмежений час виступу, де невідомо, чи дадуть тобі слово взагалі, тут є можливість запросити посадовців, поставити запитання, якось співпрацювати і впливати на рішення.

Першочерговим у своїй депутатській діяльності вважає контролюючі функції: «Наші заяви, проекти рішень повинні мати характер розслідування, наше завдання віднайти корупційні схеми, зробити максимум, щоб не допустити розкрадання бюджету».

Андрій Немченко, на рахунку якого у цьому році 275 судових засідань, які охопили 2000 мешканців, зазначив: «Я радий, що вдалося зрушити з мертвої точки законодавство України і було внесено зміни до закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». За словами Андрія Криворіжгаз, звичайно, опирається, проекти рішень щодо підприємства не проходять через зацікавленість у тому мера та його поплічників, не всі справи виграються. Проте, на думку депутата, у процесі цієї складної боротьби напрацьовується практика, яка буде застосовуватись по всій Україні.

Сергій Попович, який входить до складу постійної комісії із земельних питань та містобудування, переконаний, що проблеми благоустрою не будуть стояти так гостро, якщо їх припинять вирішувати лише ситуативно, і з’явиться довгострокова стратегія. Депутат також погоджується з колегами, що в нинішній ситуації, велике значення має увага громади, резонанс: «Практика показує, чим більше публічності загалу, тим більше виходить зрушувати з місця будь-які питання».

Депутати звітували, як того вимагає закон. Уже навіть ретельно підготували письмові звіти, які будуть опубліковані на сайті міськвиконкому. Проте всі зійшлись на тому, що ця форма контролю за діяльністю депутатів, як і офіційні прийоми, відмирає, перетворюючись на атавізми. Кожен мешканець у будь-який час має можливість звернутись до депутата із запитаннями через соціальні мережі, зателефонувати до секретаріату, щоб домовитись про зустріч, є вільний доступ до публічної інформації на сайтах виконкомів, прямі онлайн-трансляції засідань, сучасні депутати чи не щодня висвітлюють діяльність на власних сторінках та офіційних сторінках партій або ж організацій.