Як справи на практиці з підтримкою малого та середнього підприємництва в Кривому Розі? Яскраву відповідь на це запитання ми побачили під час чергового засідання міськради.

Один із проєктів рішень — регуляторний акт, яким підвищено ставки плати за землю для малого та середнього бізнесу з 0,3 до 1,2%. Тобто в час, коли бізнес і так масово закривається через пандемію COVID-19, збільшене фіскальне навантаження змусить іти з ринку нових фізосіб-підприємців. Їх у місті вже й так стало на півтори тисячі менше.

Депутат від Сили Людей Юрий Милобог зазначив, що для підприємств промисловості ставка теж дещо зросла — з 2,5% до 3%. Але після нарахування плати за землю за місцевими ставками до гірничодобувних підприємств застосовується пільга у вигляді знижки в 75% завдяки рішенню Верховної Ради про внесення змін до Податкового кодексу, яке свого часу підтримав тоді ще нардеп Костянтин Павлов. Тим самим була закладена «бомба сповільненої дії» під місцевий бюджет Кривого Рогу. Тобто у 2021 році гірничодобувні гіганти платитимуть за землю за ставкою 0,75%.

Раціональним рішенням, на думку Юрія Милобога, було б збереження чинного розміру податкових стягнень для малого і середнього бізнесу та збільшення ставки для земель промисловості до 4%. Це дало б змогу наповнити бюджет і водночас утримати на плаву малий та середній бізнес.

Однак малий і середній бізнес у місті поки що підтримують переважно виданням збірників регуляторних актів та іншої поліграфічної продукції, а не продуманою і збалансованою фіскальною політикою.