Сьогодні депутати міськради отримали зміни до проектів рішення, де, на вимогу Світлани Сови, було чітко прописано, що кожному із членів сімей військовослужбовців, які загинули, пропали безвісти в зоні проведення АТО на Сході України та ООС у Донецькій і Луганській областях або перебувають у полоні, гарантовані щомісячні виплати, які будуть дорівнювати 100% середнього прожиткового мінімуму.

Саме про це йшлося в проекті рішення, розробленому Світланою і підтриманому депутатами від «Сили Людей», «Об’єднання “Самопоміч”», «Солідарності», «Громадянської позиції» і «Руху нових сил». Мами загиблих, які об’єдналися в ГО “Родинне Коло загиблих Героїв Дніпропетровщини” (докладніше тут: kr.sylalyudey.org/svitlana-sova-rozpovila-pro-plany-dopomo…/), прийшли сьогодні на засідання постійних комісій міськради, аби переконатися, що депутати розуміють важливість цього рішення, яке вже працює в більшості міст Дніпропетровської області, але чомусь лишалося поза увагою криворізьких можновладців. У проекті порядку денного пленарного засідання, яке відбудеться найближчої середи, проект рішення було проігноровано. Але аналіз інших проектів рішень, зокрема тих, у яких ідеться про програми соціального захисту і підтримки учасників АТО, а також проекту бюджету показав, що ці важливі зміни мають шанс бути врахованими. На зустрічі зі Інесою Благун, директором департаменту соцполітики, Світлана Сова наголосила на тому, що в документах важливо чітко зазначити ключові моменти, які були прописані в рішенні, і сьогодні врешті-решт це було реалізовано. Проект рішення також з’явився в оновленому порядку денному. Про це депутатка проінформувала мам загиблих воїнів, більшість із яких після короткої зустрічі розійшлися по постійних комісіях, щоб переконатися, що депутати готові проголосувати за важливі для них питання.

«Для нас дуже важливо, щоб ці мінімальні гроші були гарантовані саме міським бюджетом, — пояснила Світлана Сова. — Щоб людям, яким довелося пожертвувати заради нашої безпеки й незалежності країни найдорожчим і чиї родини часто опинилися на межі виживання через втрату основного годувальника, не доводилося розраховувати на благодійну допомогу від політиків чи підприємців, хоча це їм теж не завадить. Прийняте рішення — це те найменше, що ми, як мешканці міста, які разом формують його бюджет, маємо зробити для цих людей. Сподіваюсь, на нас не очікують неприємні сюрпризи з боку провладної більшості, і в середу всі необхідні для реалізації цієї ініціативи рішення будуть проголосовані».