25 серпня в м. Дніпро член Ради Дніпропетровської обласної організації «Сили Людей» Костянтин Галамага взяв участь у НеКонференції «3Д: Децентралізація. Діалог. Демократія», яка пройшла в рамках проекту «Сприяння децентралізації у Східній та Центральній Україні» як його завершальний етап. Мета проекту – Створення НеТаємної спільноти «SUPER Агентів децентралізації».

За словами керівника проекту Юлії Стаднік, неформальна Конференція зібрала понад 100 мешканців різних міст Східної та Центральної України, серед яких представники з малих міст і сільських територій Дніпропетровської, Кіровоградської, Черкаської, Харківської, Донецької та Луганської областей, а також представники ЗМІ, органів місцевого самоврядування, громадських і благодійних організацій, бізнесу – усі, кого цікавили ці тема й формат!

Під час заходу громади-учасниці презентували свої історії успіху. Була змога поспілкуватися з відомими українськими та польськими експертами в галузі місцевого самоврядування, впровадження реформ та діяльності «третього сектору» в умовах децентралізації. Мали місце неочікувані майстер-класи зі створення відео та експрес-тренінги від експертів проекту!

Родзинкою стали АРТ-ПРОСТІР і творча майстерня, де пройшла виставка робіт учасників дитячого та молодіжного Творчого Конкурсу на тему «Єдина громада», що проводився в рамках проекту серед громад-учасниць для візуалізації бачення, мрії про об’єднані громади, привернення уваги дорослих до цього питання.

Надзвичайно цікавим і пізнавальним, за словами Костянтина, був виступ представника Фонду розвитку християнської культури «Знак», поляка Гжегоша Демеля, який зазначив: «Коли ми почали робити реформу децентралізації, країни Європи вже давно пройшли цей етап. У нас починалась криза, і тому ми скористалися їхнім досвідом з урахуванням помилок, отримавши унікальну можливість уникнути власних».

Костянтин Галамага  погоджується з думкою експерта проекту Альони Долі щодо кадрового дефіциту, нестачі професійних управлінців в об’єднаних громадах.

Спікер проекту, експерт Інституту Політичної освіти Олександр Солонтай закликав більше уваги приділяти роботі з людьми, адже в громадян спостерігається відсутність бажання брати на себе відповідальність, навіть коли йдеться про їхнє життя.

Модератор НеКонференції та експерт проекту Аліса Гнидюк зауважила, що учасники проекту спочатку жартома, а зараз уже цілком усвідомлено називають себе «агентами децентралізації», адже вони усвідомили себе тією силою, яка може впливати й отримувати результати. Саме останньому – людському потенціалу в процесі впровадження реформи децентралізації й була присвячена НеКонференція: як без рожевих окулярів та не втрачаючи оптимізму, змінювати життя своєї громади на краще.

Кількість учасників публічної дискусії – молодих, умотивованих «агентів децентралізації» укотре переконала Костянтина, що маємо всі шанси на якісне й швидке втілення реформи децентралізації та отримання її позитивних наслідків.