— Яка погода?
— 12 година.

Саме в такій манері пояснили депутатці Нуне Волковій неможливість встановлення нерегульованого пішохідного переходу на площі Визволення.


На прохання людей з інвалідністю, зокрема представинка РУХ БЕЗ МЕЖ Юрія Понькіна, Нуне звернулася до виконкому Центрально-Міської райради з пропозицією встановити наземний пішохідний перехід на вулиці Поштовій неподалік АТБ.

Така необхідність виникла у зв’язку з тим, що люди з інвалідністю та маломобільні громадяни через конструктивні недоліки підземного переходу не можуть ним скористатися. Доступність цієї ділянки дороги вкрай важлива, адже дорога веде до єдиного в місті безкоштовного діагностично-консультативного центру №5, що на площі Визволення. Туди з усіх кінців міста їдуть люди, які не можуть собі дозволити обслуговуватись у платних ближчих лікарнях.

У своєму запиті депутатка обмежилася лише проханням облаштувати перехід із дотриманням норм, жодного натяку на перекриття руху вздовж вулиці Поштової документ не містив.


Тому аргументація відмови в облаштуванні такого переходу була напрочуд дивною. Мовляв, раніше на ділянці проїжджої частини дороги від площі Визволення до вулиці Олександра Поля були встановлені пристрої, які обмежують рух автотранспортних засобів. Але через численні скарги підприємців та працівників фінансових установ обмежувальні пристрої були прибрані. Як в’яжеться пішохідний перехід з обмежувальними пристроями, сказати важко.


Тож, не помітивши інформації про те, що підземкою скористатися неможливо, виконкомівські діячі винесли такий вердикт: через наявність підземного переходу встановлення наземного нерегульованого переходу недоцільне).