15 вересня відбувся Дев’ятий Всеукраїнський з’їзд Сили Людей, присвячений президентським, парламентським та місцевим виборам 2019–2020 років! Від Сили Людей Кривого Рогу в ньому взяли участь Юлій Морозов, Олександр Курєпін, Андрій Коваль, Костянтин Галамага, представники Молодіжного крила партії Микита Водзянський, Леся Козлова і Владислав Чайка.

За словами Микити Водзянського, у ході роботи затверджено порядок висування кандидатів на всіх рівнях, їх відбору, обрання та затвердження: «Сила Людей відкрито обиратиме кандидатів для участі в президентських та парламентських виборах, використовуючи найкращі демократичні практики».

Найголовніше: З’їзд прийняв історичне рішення оголосити праймеріз із визначення кандидата в президенти від Сили Людей, які триватимуть з 15 вересня до 15 грудня 2018 року.

«Сила Людей стала першою партією, що на побажання виборців та прихильників запускає систему праймеріз. Тепер ми стаємо реальним майданчиком, де різні політичні сили можуть об’єднатися та за демократичною і відкритою процедурою обрати справжнього єдиного кандидата в Президенти. Поки інші говорять, ми робимо!» — Петро Андрющенко.

Чому це рішення вважають історичним, чому це так важливо для України і чи можна це назвати небаченим унікальним випадком для українських партій, пояснює Андрій Коваль: «Партія, як сприймають її українці, — це дещо інше, ніж те, що мають на увазі, наприклад, європейці або американці. У нашій країні партії імені… А далі підставляйте прізвища, які згадали. У Європі ж поділ за принципами. Виходячи з цього, праймеріз у більшості українських “партій” не можуть бути апріорі. Кого, наприклад, висуне кандидатом у президенти партія Порошенка, чи партія Тимошенко. Тут питання риторичне.

У політиці є союзники, партії зі схожим баченням, цілями, які сповідують єдині цінності. І об’єднання задля досягнення поставленої мети можливе за допомогою цих праймеріз. Усі лідери домовляються, що на єдиній платформі виставляють свої кандидатури, де буде чесно обраний найсильніший. Усі, хто програв, домовляються підтримувати лідера задля досягнення цілі.

Як партія, ми хочемо не використовувати вибори для підняття пізнаваності чи здобуття якихось рейтингів, а здобути перемогу об’єднавшись. Це дійство нове для України, і немає впевненості, що піде все як по маслу, але це початок. Своїм рішенням ми показали, що відкриті, готові співпрацювати і підтримувати не тільки своїх партійців, а найкращих. Мова йде не тільки про президентські вибори, а й про парламентські, місцеві».

Також політична партія «Сила Людей» підтримала народну ініціативу, урахувала думку мешканців міста Вараш та прийняла рішення про відкликання трьох депутатів Вараської міськради, які працювали проти команди Сили Людей, перейшли на бік інших політичних сил, зрадивши тим самим інтереси своїх виборців.