Коли депутат узяв питання в роботу, досить ймовірно, що в перших дверях, куди він постукає, йому відмовлять. У такому разі важливо продовжувати гнути лінію й шукати вихід.

Успішний приклад — кейс із парканом навколо моргу інфекційної лікарні, яким займалася депутатка Металургійної райради від Сили Людей Ірина Таривердієва.

З початком пандемії до моргу стали звозити тіла померлих від коронавірусної хвороби. На території відбувалися до 8 траурних церемоній на день. І все це на очах мешканців навколишніх будинків. Траплялися трагікомічні ситуації, коли людина виносила сміття та опинялася на панахиді.

Ірина Тарівердієва мешкає в найближчому кварталі, а тому була свідком цих подій. З набуттям депутатських повноважень до Ірини почали звертатися сусіди й мешканці інших будинків із проханням знайти рішення. А далі настав той самий процес пошуку правильних дверей.

Перше звернення на ім’я міського голови датувалося 1 лютого. Жодного конструктиву в отриманій відповіді не було. У березні — друге звернення, на яке письмово відповів заступник мера. Пізніше Ірина мала особисту зустріч із посадовцем. З’явилася обіцянка встановити паркан, але без жодних термінів. Далі — зв’язок через гарячу лінію міськвиконкому та небажання посадовців з іншого боку дроту приймати скаргу.

Не забуваємо й про величезну роботу Ірини Тарівердієвої із законодавством. Серед застарілих норм законів усе ж знайшлися актуальні ДБН 2019 року та норми із судово-медичної експертизи, що доводили правильність позиції депутатки.

У підсумку з Іриною зв’язалася завідувачка інфекційної лікарні. Виконавці робіт пообіцяли встановити паркан протягом 1–2 місяців. Момент настав, перші секції вже монтують. Життя та смерть у кварталах Соцміста більше не змішуватимуться.

Ірина Тарівердієва задоволена тим, що зуміла пробитися крізь стіну нерозуміння з боку чиновників, і вдячна колезі по фракції Оксані Кучер за підтримку в роботі над проблемою.