Освітянка, членкиня партії «Сили Людей» Iрина Касумян була присутня під час проведення конкурсу на посаду директора інгулецької школи №99.

За її словами, позитивні моменти відбору в цій школі обмежились доброзичливою атмосферою, взаємною повагою та відкритістю кандидаток до діалогу.

Далі – нічого спільного з проведеним у школі № 10 конкурсом, розголос про проблеми якої набув масштабів усього міста та привернув увагу до закладу і громадськості, і влади ще до початку конкурсу.

Після доповідей учасниць конкурсу стало зрозуміло, що жодна з них не готова обійняти посаду, на яку претендує, і на те були цілком очевидні причини. Зі слів Ірини, перша кандидатка, яка здобула перемогу, зігнорувала вимоги управління освіти міста і не включила до свого виступу перший великий блок, що мав стосуватися кадрового забезпечення. Хоча члени комісії з цього приводу висловили свою суб’єктивну думку і вказали, що досить було згадки про курси підвищення перекваліфікації наприкінці доповіді.

Промова переможниці сором’язливо не зачепила Концепції нової української школи, новаторських підходів у навчанні та вихованні – натомість більше уваги приділено рекламуванню закладу в соцмережах, розвитку сайту.

Не пасла задніх у поверховості підготовки і друга кандидатка. Вона, пропонуючи осучаснити бібліотеку та забезпечити кабінети новою технікою, не пояснила, яким чином це робитиме. Про нове у виховній роботі – жодного слова.

Обидві претендентки слабко знають, кому підпорядковується комунальна власність і хто повинен оснащувати та ремонтувати школи, а тому одним із джерел забезпечення матеріально-технічної бази закладу назвали батьків, потім оговтались і вирішили, що якось без них «бідних» обійдуться.

Комісія постійно забувала, що конкурс відкритий, та все намагалася перейти для заповнення бюлетенів в іншу кімнату. І лише зауваження спостерігачів не дали їй цього зробити.

Незважаючи на явну невідповідність обох кандидаток висунутим вимогам, школа отримала нового директора зі старими дірками, хоча можна було, за словами освітянки, не порушувати п.30 і скористатися п.25 «Конкурс визнається таким, що не відбувся, якщо жоден із кандидатів не пройшов конкурсного відбору».

Ірина Касумян із сумом запитує: «Невже обов’язково школі пройти судові процеси, щоб її директора обрали, дотримуючись усіх правил конкурсного відбору?»

Партійка переконана, що без контролю громади положення не працює і не працюватиме. На жаль, лише камери, журналісти, представники влади стимулюють членів комісії зважати на закон!