Ірина Голоднова звернулась до голови Інгулецької райради з проханням притягнути до адміністративної відповідальності підприємця О.Авдієнка, який на орендованій ділянці пошкодив останнє дерево – червону свидину – самовільно обрізав гілки діаметром понад 2 см.

Протягом року цей «господарник» при встановленні будівельних споруд на пр-ту Перемоги, 37 практично знищив газон і зелені насадження. Свої останні дії він означив як санітарне обрізання дерева, що, за словами Ірини, є цілковитою брехнею.

Згідно з Правилами утримання зелених насаджень в Україні, які О.Авдієнко порушує протягом останніх двох років, санітарне обрізання крони виконують, щоб «позбутися старих, хворих, сухих і пошкоджених гілок, а також гілок, спрямованих всередину крони або зближених одна з одною. Обрізанню підлягають також пагони, що відходять від центрального стовбура вгору під гострим кутом, щоб уникнути їхнього обламування. Зразу після обрізання всі рани діаметром понад 2 см зашпаровують садовою замазкою або зафарбовують олійною фарбою на натуральній оліфі під колір крони дерева».

За словами депутатки, насправді цілком очевидно, що дві крупні гілки спиляли, бо вони заважали монтажу будівлі, отже, проведене обрізання можна вважати навмисним пошкодженням об’єкта благоустрою, яким є кожне дерево, особливо в парковій зоні.

Таке ставлення до зелених насаджень на орендованій ділянці можна вважати і кримінальним злочином. Про це йдеться у ст. 270-1 Кримінального кодексу: «Умисне знищення або пошкодження об’єктів ЖКГ (тобто об’єктів благоустрою) карається штрафом від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». Про це йдеться й у ст. 153 Кодексу про адміністративні правопорушення: «Знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об’єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об’єктами озеленення, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Перед тим як замовляти проект, на думку Ірини, підприємцю треба було б добре проконсультуватися з юристами та, мабуть, вибирати такого проектанта, який знає всі тонкощі, пов’язані зі збереженням об’єктів благоустрою.

Депутатка зазначає, що вжити відповідні заходи можуть і повинні органи виконавчої влади, та нагадує Євгену Рижкову, що саме йому належать повноваження контролю за використанням та охороною земель.

Партійка вимагає від голови райради виправити допущені помилки щодо недостатнього контролю за збереженням зелених насаджень та газонів і вжити відповідні заходи з урахуванням основних принципів контролю:
— забезпечення охорони, раціонального використання та відновлення земельних ресурсів як основного національного багатства українського народу;
— пріоритет екологічних інтересів суспільства у сфері використання земель над його економічними інтересами.