11 грудня голова Дніпропетровської організації Ради Жіночих Ініціатив Ірина Голоднова взяла участь у 3-му Українському Жіночому Конгресі. Тут зібралося близько семисот найактивніших жінок і чоловіків з політики, бізнесу, неурядових організацій, медіа, щоб об’єднатися довкола ідеї забезпечення ґендерної рівності в різних секторах українського суспільства як базового елементу розвитку нашої держави.

У тематичних обговореннях узяли участь 90 топспікерів: перші особи держави, українські й іноземні парламентарі, представники міжнародних організацій і місцевого самоврядування, українські та закордонні експерти.

На 9 дискусійних платформах Конгресу обговорювалися питання політичної та громадської участі жінок на різних рівнях, розширення їхніх економічних можливостей, залучення жінок до процесу миротворчості та сектору безпеки, боротьби з ґендерно зумовленим насильством, а також подолання ґендерних стереотипів і посилення ґендерної освіти та просвіти.

Ірина Голоднова назвала головну пораду іноземних спікерів для України: «Вкрай потрібно запроваджувати ґендерно орієнтоване бюджетування як на державному рівні, так і на місцевому, чому сприяє децентралізація. Необхідно прийняти закон про ґендерно орієнтоване бюджетування з обов’язковим залученням до обговорення проєкту громадськості та ґендерних експертів. Забезпечити широке висвітлення в ЗМІ ґендерного паритету в суспільстві, просвітництво щодо ґендерної рівності, участь громадськості в обговореннях важливих законодавчих документів».

Партійку особливо вразив приклад Швеції, де над упровадженням ґендерно орієнтованого бюджетування працювали близько 14 років: «Вивчали багато факторів, проаналізували статистичні показники з різних параметрів і, головне, багато працювали над зміною психології людей. Тепер у країні вважається нормальним, коли батько разом матір’ю йде в оплачувану двотижневу декретну відпуску, якщо потрібно — у повну декретну відпустку. До цього суспільство ставиться без упередження. І зараз шведські фінансисти стверджують, що вже є позитивний економічний результат від таких державних заходів. Завдяки багаторічній праці в напрямі ґендерного паритету в уряді Швеції працюють 52% жінок, в органах самоврядування — 47%».

Ірину надихнули слова уповноваженого посла Великобританії в Україні Мелінди Сіммонс: «Нічого не починається без особистостей, але нічого не відбувається без інституцій». Членкиня РЖІ впевнена, що жінкам обов’язково потрібно сміливо йти в політику та працювати над дійсно потрібними для суспільства законами.