Активна борчиня за збереження екології міста й упровадження роздільного збору сміття депутат Інгулецької райради Ірина Голоднова за сприяння Центр Пальме, Зеленого форму та Шведського міжнародного ліберального центру отримала нагоду перейняти міжнародний досвід у колег зі Швеції – лідера з переробки сміття, 99% якого дійсно переробляється, решта підлягає захороненню.

Що саме чекає від цього візиту Ірина? Чому була збентежена таким неочікуваним запрошенням?

Свого часу партійка ініціювала власний проект «Популяризація роздільного збору сміття в найбільш віддаленому районі міста – Інгулецькому житловому масиві. Розробка економічних важелів для його стимулювання». З однодумцями розпочала серйозну екологічно-інформаційну діяльність, реалізовуючи один з напрямків партійної програми, провела ряд зустрічей з мешканцями Інгульця, стала ініціатором екологічного інформаційного заходу «Чи готові ви до сортування сміття?», провела низку соціальних опитувань щодо готовності мешканців сортувати сміття, як ніхто інший ратує за побудову сміттєпереробного заводу в нашому місті, разом з іншими активістами організувала розчистку кар’єра від сміття власними зусиллями, у результаті якого було вивезено близько 10 машин відходів.

Весь свій вільний час Ірина присвячує вивченню проблеми утилізації відходів, їхнього впливу на довкілля, шукає можливості змінити ситуацію в кращий бік, але не раз зізнавалася, що їй не вистачає трохи досвіду, хотілося б побачити на власні очі, як все це відбувається в європейських країнах, зокрема в пострадянській Польщі.

І от маємо! – запрошення зі Швеції. Правду говорять: коли учень готовий, приходить учитель.

Депутатку запроcили відвідати Стокгольм і муніципалітет Худдинге для обміну досвідом ефективної роботи з покращення довкілля на місцевому рівні, залучення громадян, підтримки ініціатив у галузі збереження довкілля між російськими, українськими та шведськими місцевими депутатами.

Разом з Іриною відвідають європейську країну представники з Маріуполя і Тростянця.

Програма навчального візиту включає питання місцевої політики, діяльності місцевих партій щодо збереження довкілля, ролі, завдань і можливостей депутатів у вирішення проблем екології, відвідування місцевих підприємств з переробки та утилізації сміття, зустрічі з місцевими політиками.

Для Ірини ця поїздка — не просто цікавість, а нагальна необхідність і логічне продовження розпочатої справи. Депутатка якнайшвидше прагне втілити в життя і застосувати на практиці отримані знання й досвід. Бюрократичні тяганини, недосконале законодавство не відбили бажання зробити максимум для свого міста і рідного Інгульця.