«ІнГЗК манівцями підбирається до будівництва нового відвалу, проти якого категорично виступила громадськість», — упевнена депутатка Інгулецької райради Ирина Голоднова.

25 лютого відбулися громадські слухання з оцінки впливу на довкілля у зв’язку з розширенням кар’єру та будівництвом об’єктів для його обслуговування. Тривало «дійство» близько трьох годин. Оскільки слухання проводилися в робочий час і якнайдалі від інгульчан, багато людей не прийшли. Ті ж, які потрапили, відчули на собі байдужість працівників комбінату.

Окрім можливих негативних екологічних наслідків від будівництва нового відвалу та розширення наявного активісти нагадали про проблему, від якої вже потерпають люди. На розширенні відвалу 1-А цілодобово працює гірничо-транспортна техніка. Мешканці прилеглих територій упродовж року не можуть спокійно спати вночі. Про це сказала у своєму емоційному виступі Любов Волошина.

Багато зауважень, внесених екологами, мешканцями, представниками громадських організацій, зокрема ДТКР та ГС «Спільна Мета»  були проігноровані. Так, із восьми зауважень Ирина Голоднова, врахували тільки три.

У своєму зверненні до Міністерства екології та природних ресурсів України Ирина Голоднова акцентувала на тому, що в Повідомленні про планову діяльність підприємства щодо його розширення увага приділяється будівництву тільки (!) обслуговуючих об’єктів: залізничних колій від кар’єру до перспективного відвалу №5, шляхопроводу через автомобільну дорогу Кривий Ріг — Інгулець, будівництву службової автомобільної дороги від проммайданчика ПРАТ «ІнГЗК» до того ж перспективного відвалу №5. І при цьому зовсім не йдеться про власне будівництво відвалу №5, який імовірно і буде потрібен для розширення кар’єру в північному напрямку.

Ірина впевнена, що це спроби ввести громадськість в оману та намагання ІнГЗК по-тихому втілити свої загарбницькі плани в життя в обхід думок і бажань мешканців.